Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18063 miejsce

Liveurope Showcase w Stodole. Monika Brodka gwiazdą drugiego dnia

Maraton koncertowy organizowany przez klub Stodoła ma na celu prezentację platformy Liveurope. Celem projektu jest zwiększenie popularności młodych europejskich zespołów na całym kontynencie i pomoc im w dotarciu do nowej publiczności.

W ramach Liveurope Showcase, który odbędzie się 10 i 11 września w klubie Stodoła, w ciągu dwóch wieczorów wystąpi łącznie dwudziestu ośmiu wykonawców z całej Europy. Gwiazdami naszej „reprezentacji” będą m.in. Dawid Podsiadło i Brodka. Każdy z wykonawców zaprezentuje krótki showcase’owy set, w którym zaprezentuje swoje możliwości.

Projekt współfinansowany jest przez Kreatywną Europę nowy program Unii Europejskiej. Dodatkowo partnerami polskiej edycji Liveurope Showcase są Węgierski Instytut Kultury oraz Austriackie Forum Kultury.

Artyści którzy wystąpią drugiego dnia w warszawskim klubie Stodoła to:

BRODKA (PL)
 / Fot. Materiały prasowePo wygranej w programie Idol w 2004 roku wydała swoją debiutancką płytę pt. Album. Rok później została nominowana do Fryderyków w aż trzech kategoriach, wygrała konkurs premier na festiwalu w Opolu oraz zgarnęła Superjedynkę w kategorii Debiut. W 2006 roku na rynku ukazała się druga płyta Moje Piosenki. W 2010 roku Brodka wydała album Granda. Krążek ukazał wielką zmianę w twórczości artystki, o której The Guardian napisał: nagrania mają taką witalność i śmiałość, które powinny zawstydzić większość polskich gwiazd alt-rocka. Longplay Granda w 2011 roku pokrył się podwójną platyną. W maju 2012 roku Brodka wydała EP-kę LAX, która została nagrana w Red Bull Studios w Los Angeles we współpracy z producentem Eric iem Stenmanem. Wydawnictwo zawierało dwie nowe piosenki w języku angielskim Varsovie i Dancing Shoes oraz remixy

KRZYSZTOF ZALEWSKI (PL)
 / Fot. Materiały prasoweWokalista. Multiinstrumentalista. Autor tekstów. Kompozytor. Ma na koncie ma występy m.in. z Heyem, Nosowską, Muchami, Japoto i Brodką. W 2004 roku wydał swój debiutancki album pt. Pistolet, który promowały single What I Am oraz Znikam. Pod koniec 2013 roku w sprzedaży ukazała się znakomita, eklektyczna płyta Zelig. Koncerty Krzysztofa Zalewskiego są energetyczne i dynamiczne. Lider przykuwa uwagę wyjątkowym wokalem i charyzmą, a na scenie wspierają go utalentowani i doświadczeni muzycy.

MARY POPKIDS (HU)
 / Fot. Materiały prasoweGrupa powstała w 2010 roku w Budapeszcie. Według własnej definicji grają „muzykę przyszłości”, a popularność zdobyli dzięki energicznej, zacierającej granice gatunku muzyce soulowej, funkowej i elektronicznej. Zespół koncertował we wszystkich liczących się klubach Budapesztu oraz występował na deskach prestiżowych węgierskich festiwali m.in. SZIGET, VOLT, EFOTT. W 2010 roku ukazała się ich mała płyta CD At the bar. W 2014 wydali debiutancki krążek The blue inside zapowiadający prawdziwy przełom w dotychczasowej karierze zespołu.


POLA RISE (PL)
 / Fot. Materiały prasoweZjawiskowa i urzekająca polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutancki utwór Did you sleep last night w sieci zrobił prawdziwą furorę. Kilka miesięcy temu w sprzedaży ukazała się EP-ka The Power of coincidence, która jest ciekawą mieszanką elektronicznych dźwięków z głębokim emocjonującym wokalem. Muzyka Poli Rise to połączenie wielu regionów muzycznych, jest wypełniona emocjami, wciągającą elektroniką połączoną z żywymi dźwiękami.

NIKLAVZ (LV)
 / Fot. Materiały prasoweMłody litewski beatmaker i producent, członek Dirty Deal Audio. Mimo swojego młodego wieku, był producentem nie tylko lokalnych, ale i zagranicznych artystów. Występuje na wielu festiwalach – podczas Satta Outside zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowej bitwie beatmakerów.

ODD COUPLE (DE)
 / Fot. Materiały prasoweNiemiecki rock’n’rollowy duet, który tworzą Jascha Kreft i Tammo Dehn. Na koncie mają debiutancki album Pressure to Meet You, który można nazwać „albumem berlińskim”. Krążek nie czci miasta, ani go nie odrzuca, natomiast nawiązuje do nowoczesnego stylu życia, wytyka błędy, czasem krytykuje, czasem znajduje w nim dobre strony.

IAMYANK (HU)
 / Fot. Materiały prasowe
Węgierski multiinstrumentalista, producent i autor tekstów, który buduje pamiętne sceny wokół publiczności, używając do tego futurystycznych syntezatorów, kosmicznych gitar i bębnów, na krawędzi muzyki instrumentalnej i elektronicznej. Ma na koncie 4 EP-ki: Cold Summer, City of Nobady, Last Song and Lost Sounds.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.