Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9030 miejsce

Liz Taylor. Tajemnicza dama srebrnego ekranu

Po śmierci Liz Taylor powstał zamęt wokół spadku artystki, zwłaszcza jej intymnych pamiętników, w których opisuje szczegółowo erotyczne przeżycia z Michaelem Jacksonem i Eltonem Johnem.

W 1956 r. podobizna przystojnej Elizabeth Taylor znalazła się na okładce magazynu "Life", Aktorkę sportretował światowej sławy fotograf Mark Shaw. Fot. Wikipedia Commons/licencja wygasła / Fot. Studio publicity still. Original uploader was Wikiwatcher1, public domainPo śmierci Liz Taylor powstał zamęt wokół jej spadku, głównie jej intymnych pamiętników, w których opisuje erotyczne przeżycia z Michaelem Jacksonem i Eltonem Johnem. W najbliższych dniach ma nastąpić otwarcie testamentu, wtedy trójka jej dzieci, Michał (56 l.), Liza (53 l.) i Maria (49 l.), zapewne mocno się zdziwi. Jak dotąd nikt jeszcze nie zna szczegółowej treści testamentu. Na razie krążą jedynie domysły, które za życia Liz Taylor sama rozpowszechniała, a dziennikarze amerykańscy w lot podchwycili, niemieccy pikantnie okrasili, media (jak każe zwyczaj) od razu rozpowszechniły.

Wiadomo jedynie, że majątek artystki w gotówce (poza wspomnianymi pamiętnikami) szacowany jest na półtora miliarda dolarów i zgodnie z testamentem w całości przekazany będzie fundacji chorych na Aids. Spadkobiercy jednak nie zubożeją, ze sprzedaży praw autorskich pamiętników, na ich konta bankowe wpłyną także milionowe sumy dolarów.

Młodziutka Liz Taylor na okładce argentyńskiego magazynu ilustrowanego CINELANDA MAGAZINE z 1947 roku. Fot. Cinelanda Magazine - Wikipedia Commons/licencja wygasła / Fot. public domainTestament zawiera zapis, iż zgodnie z wyrażoną wolą artystki, jej ciało ma być spopielone, natomiast jej oczy (zamrożone)powierza osobie niewidomej, która wymaga transplantacji. Kiedy w 1985 r. jej bliski przyjaciel Rock Hudson zmarł na AIDS, w obawie przed infekcją (z powodu kontaktów seksualnych z różnymi partnerami), cały swój majątek przeznaczyła wtedy na rzecz instytutu naukowego, zajmującego się badaniami nad wynalezieniem skutecznej szczepionki przeciwko Aids.

Nie jest tajemnicą, że najbogatszy amerykański wydawca Malcolm Forbes (zmarł w wieku 70 l), był zaprzysiężonym gejem. Dla zmylenia mediów, Liz Taylor przez szereg lat towarzyszyła mu na różnych galowych przyjęciach, uchodząc za jego narzeczoną.

W połowie lat 50, dwudziestoczteroletnia wtedy Liz Taylor sfotografowała się nago. Jej akt miał być prezentem dla producenta filmowego Michaela Todda, z którym się zaręczyła. Zdjęcie wykonał zmarły w 1998 r. światowej sławy fotograf Roddy McDowal, znany jako zagorzały zwolennik osób tej samej płci.

Niewątpliwą ciekawostkę stanowi przyjście na świat jej trzeciego dziecka, córki Elizabeth Jedyne nagie zdjęcie Elizabeth wykonane w połowie lat 50 ubiegłego wieku, stanowiące prezent zaręczynowy dla Michaela Todda. Fot. Roddy McDowall Wikipedia Commons/licencja wygasła / Fot. Frabces Todd. Ponieważ poród był bardzo skomplikowany i niezwykle bolesny, lekarze - po konsultacji z Michaelem Toddem - postanowili Liz Taylor usunąć gruczoły płciowe, pozbawiając tym samym dalszych zdolności rozrodczych. Zdaniem lekarzy kolejna ciąża mogłaby zagrażać jej życiu. W 2000 roku Liz przeszła poważną operację mózgu. Z tego powodu przez szereg miesięcy miała łysą głowę, którą skrzętnie chowała przed wszędobylskimi paparazzi. Dlatego na czas rekonwalescencji, prywatna willę artystki zamieniono na stację intensywnej terapii.

Wokół szybkiego i cichego pochówku, jaki odbył się w ścisłym gronie rodzinnym i najbliższych przyjaciół, krąży dotąd wiele domysłów. Liz Taylor w 1959 roku poślubiła żydowskiego śpiewaka Eddie Fishera. Wedle żydowskiej kultury zmarłego chowa się w przeciągu doby. Urna z prochami hollywoodzkiej diwy srebrnego ekranu spoczęła w Forest Lawn Memorial Park w wielkim mauzoleum. W tym samym mauzoleum spoczywają również zwłoki Michaela Jacksona, Clarka Gable i Jeana Harlowa. Mauzoleum jest pod całodobową obserwacją, osoby postronne nie mają tam żadnych szans oddania zmarłym należnego hołdu.

Na podst.: Bild

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno sądzić, czy była kobietą spełnioną w miłości, skoro nie tylko mężów, również kochanków zmieniała niczym rękawiczki? Jak doniosła prasa, jej słabością było wymuszanie bardzo drogich prezentów od jej mężów i kochanków, że wymienię tylko niektóre: pierścionek wysadzany diamentami - 4 mln euro, złota tiara z diamentami - 250 tys. euro, złoty naszyjnik z diamentami i rubinami - 1,5 mln euro, złota ślubna obrączka z diamentami - 216 tys. euro. Uff, chyba wystarczy? Wszystkie jej kosztowności przekazane będą teraz na licytację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślę, że Liz Taylor była kobietą spełnioną, która wszystko w życiu miała. A miłości doznała z pewnością wiele, więcej niż inni. To że miała ośmiu mężów wcale nie znaczy że była nieszczęśliwa...wręcz przeciwnie, miała bogatsze uczuciowo życie.
Jak mówi slogan:Każda miłość jest jedyna i najpiękniejsza... niezależnie od tego ile ich w życiu jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy film Liz Taylor kręciła mając 10 lat w filmie o legendarnym psie "Lessi" i od razu zdobyła sobie uznanie publiczności. Nie ukończyła żadnej szkoły teatralnej jak również nie uczęszczała na żadne kursy sztuki filmowej. Miała talent wrodzoy. Pomimo, że zmieniała swoich partnerów osiem razy ( których poślubiła), szukuła w nich prawdziwego ciepła. Mnie się wydaje, że pomimo, że miała splendor, blask, majątek i to wszystko co się tak : szczęściem zwie, zabrakło to jedno jedyne, zabrakło jej tej miłości którą szukała bezskutecznie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po odejściu Liz Taylor odczuwam pewien niedosyt w mediach ku Jej Czci! Zwłaszcza jeśli idzie o Jej jakże bogaty dorobek filmowy. Może ten artykuł coś zmieni? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.