Facebook Google+ Twitter

L.Kaczyński nie weźmie udziału w konferencji w Jałcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 16:28

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lech Kaczyński nie weźmie udziału w konferencji Jałtańskiej Strategii Europejskiej na Krymie. Prezydent postanowił zostać w kraju ze względu na toczące się rozmowy w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych kancelarii prezydenta Mariusz Handzlik.

Podkreślił, że Lech Kaczyński chce się zapoznać z informacją o wizycie w Waszyngtonie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Szef dyplomacji wraca do Polski w środę. W poniedziałek rozmawiał z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice.

Mariusz Handzlik powiedział, że prezydent chce wspólnie z rządem śledzić i wspierać negocjacje. Ma nadzieję, że informacje szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych będą dla nas korzystne.

Prezydent Lech Kaczyński miał przylecieć do Jałty w czwartek wieczorem i otworzyć konferencję poświęconą współpracy Ukrainy z Unią Europejską, a także poprowadzić pierwszy piątkowy panel.

Wśród uczestników krymskiego spotkania będą, między innymi: wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair. Konferencja jest finansowana i organizowana przez fundację ukraińskiego biznesmena i mecenasa Wiktora Pińczuka.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.