Facebook Google+ Twitter

ŁKS bez szans na pierwszoligową licencję

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-06-26 06:26

ŁKS nie ma szans na otrzymanie pierwszoligowej licencji. Takie wnioski nasuwają się po wizytacji przedstawicieli Komisji Licencyjnej PZPN na stadionie klubu. Prezydent Łodzi i jego ludzie od sportu powinni ze wstyduu zapaść siępod ziemię.


Czy piłkarze ŁKS rozgrywać będą mecze poza Łodzią?Przedstawiciele piłkarskiej centrali, po wizytacji na stadionie zapowiedzieli, że jeśli ŁKS w ciągu dwóch tygodni nie spełni trzech warunków, to nie ma szans na licencję.

Pierwszy - to podgrzewana płyta albo gwarancje, że do marca przyszłego roku będzie wykonana.
Drugi - kryta trybuna na 1000 miejsc.
Trzeci - odpowiednie oświetlenie boiska.

Kiedy ŁKS podpisywał stosowne dokumenty w sprawie budowy hali na jego terenach, magistraccy urzędnicy zobowiązali się do rozwiązania wielu spraw dotyczących infrastruktury klubu.
Jedną z nich miała być budowa ogrzewanej płyty boiska. W klubie przy al. Unii usłyszano zapewnienia, że inwestycja ruszy po ostatnim drugoligowym meczu. W ŁKS już wszyscy zapomnieli o sezonie, a budowlańców jak nie było, tak nie ma.

Dziś Daniel Goszczyński , właściciel pierwszoligowej drużyny, ma się spotkać z szefem łódzkiego sportu. Można przypuszczać, że ponownie usłyszy zapewnienia Mieczysława Nowickiego , że prezydent chce dla ŁKS jak najlepiej.

Ktoś powie, że skoro Goszczyński chce mieć drużynę, to niech sobie sfinansuje inwestycje. Problem jednak w tym, że obiekt nie należy do niego, toteż nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wydawał pieniędzy na nie swoją własność. Jeśli szybko nie uda się znaleźć wyjścia z tej patowej sytuacji, to ŁKS zostanie zmuszony do szukania stadionu, na którym będzie mógł rozgrywać mecze. Najbliższe są w Bełchatowie, Płocku i Warszawie.
Jan Hofman

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.