Facebook Google+ Twitter

ŁKS - GKS Katowice w niedzielę o 18.05 przy al. Unii

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-28 04:34

Wicelider tabeli pierwszej ligi gra z szóstą drużyną. To podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego są faworytem. Nikt spoza Łodzi nie pokonał ŁKS na stadionie przy al. Unii, a tylko dwie drużyny potrafiły tutaj zdobyć zaledwie punkt - to Kluczbork i Flota.

Pavol Balaz strzelił piękną bramkę w Płocku. Czekamy na bis. / Fot. Dziennik Łódzki/Krzysztof SzymczakW piątek Wydział Dyscypliny PZPN ukarał kibiców ŁKS zakazem udziału zorganizowaną grupą w jednym meczu wyjazdowym.

To efekt nagannego zachowania kibiców ŁKS podczas ostatniego meczu w Płocku, co zostało zawarte w raporcie delegata PZPN. Ilość, niestety, nie poszła w Płocku w jakość. Wielu kibiców pojechało dopingować łódzki zespół w meczu z Wisłą, ale nie obyło się bez interwencji policji. To miało decydujące znaczenie.

Piłkarska centrala znów wymierzyła karę ełkaesiakom. Poprzedni mecz z KSZO przy al. Unii rozgrywany był przy pustych trybunach. Ta kara już została odbyta, dlatego niedzielny (godz. 18.05) mecz z GKS Katowice kibice będą mogli obejrzeć z trybun. Oby fani nie dali powodu PZPN do nałożenia kolejnej kary.

Do drużyny po absencji spowodowanej żółtymi kartkami wraca Tomasz Hajto. Zastępował go Adrian Woźniczka i poprawnie wypadł w poprzednich spotkaniach. Trener Grzegorz Wesołowski chce ustawić zespół ofensywnie, ale Woźniczka ma duże szanse, by zostać w wyjściowej jedenastce.

Indywidualnie w piątek trenował Wahan Geworgjan, ale zagra na pewno. Innych niespodzianek w ustawieniu drużyny nie będzie.

Jacek Bogusiak, kustosz tradycji ŁKS, na mecz z GKS Katowice zaprosił niezwykłych gości - potomków Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta Łodzi w II RP, który przyczynił się do przyznania klubowi terenów przy al. Unii.

Bilans ŁKS PSS oraz rachunek zysków i strat spółki zostanie przygotowany na poniedziałek. Dzień później w Urzędzie Miasta dojdzie do kolejnych rozmów pomiędzy przedstawicielami firmy Tilia i komisją negocjacyjną pod przewodnictwem wiceprezydenta Łukasza Magina.

Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. Sędziuje Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Prawdopodobne składy

ŁKS: Wyparło - Łakomy, Hajto, Adamski, Balaz - Geworgjan, Świerczewski, Woźniczka, Kujawa, Nawrocik - Gikiewicz. Trener: Grzegorz Wesołowski.

Katowice: Gorczyca - Sroka, Dziółka, Napierała, Uszalewski - Cholerzyński, Nowak, Hołota, Plewnia - Buśkiewicz, Dudzic. Trener: Robert Moskal.

Dariusz Kuczmera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.