Facebook Google+ Twitter

ŁKS - Legia Warszawa – dziś, godzina 20

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-19 23:30

Piłkarze ŁKS zmierzą się dziś na własnym boisku z aktualnym mistrzem Polski, warszawską Legią.

Stołeczna drużyna znajduje się w słabszej formie, o czym świadczą jej dotychczasowe wyniki w I lidze. Porażka u siebie z BOT GKS Bełchatów, jak i przegrana konfrontacja z Szachtarem Donieck w pierwszym meczu eliminacyjnym Ligi Mistrzów są tego dowodem. Do tego doszły niesnaski w zespole i kontuzje kilku czołowych piłkarzy, w tym najlepszego obrońcy Dicksona Choto. Kontuzje leczą nadal Bronowicki i Szala.
Fot: Ekspress Ilustrowany
Przeciwko ŁKS zagra natomiast pomocnik Elton, którego atutem są precyzyjne strzały z rzutów wolnych. Miał on zostać przez zarząd Legii ukarany odsunięciem do drużyny rezerw za jazdę po pijanemu, ale skończyło się tylko na karze pieniężnej (80 tys. złotych!). Interes drużyny, jak często w takich przypadkach bywa, okazał się ważniejszy od zasad wychowawczych.

W zespole mistrza Polski wszyscy bardzo poważnie traktują mecz z ŁKS. Mimo że Warszawę dzieli od Łodzi nieco ponad 120 km, Legia już wczoraj po południu udała się w podróż. Do Łodzi przyjechali także Brazylijczycy Elton, Hugo, Edson i Roger, co ma świadczyć o zażegnaniu konfliktu w warszawskim zespole między zawodnikami z Polski i Ameryki Południowej.

Ełkaesiacy też przystąpią do dzisiejszego pojedynku osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników - Grzegorza Kmiecika i Mariusza Magiery, którzy nabawili się kontuzji w meczu z Widzewem. Brak Kmiecika spowodował, że trener Marek Chojnacki będzie zmuszony zagrać tylko jednym zawodnikiem w ataku (Ensar Arifović), a miejsce Magiery w obronie zajmie zapewne Arkadiusz Mysona, który dał dobrą zmianę w spotkaniu z Widzewem.

Marek Chojnacki, trener ŁKS: - Jeszcze do końca nie mam wyrobionego poglądu, czy przeciwko Legii zagrać jednym, czy dwoma napastnikami. Mam natomiast dobre rozeznanie jeżeli chodzi o wartość piłkarską dzisiejszego rywala, jak i jego słabsze strony.
(m.st.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.