Facebook Google+ Twitter

ŁKS może zmienić właściciela. Zabrzański "Proinstal" ma ochotę?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-06-16 09:35

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarska drużyna ŁKS może zmienić właściciela. Zabrzańska firma "Proinstal" chce odkupić większościowy pakiet akcji, których obecnie właścicielem jest Daniel Goszczyński. Zabrzańscy przedsiębiorcy oferują 2,5 miliona złotych.

Sytuacja finansowa ŁKS jest bardzo trudna. Piłkarze od dwóch miesięcy nie mają wypłacanych pensji, a niektórzy już blisko rok czekają na premie. Znalezienie nowego właściciela może uratować zespół. Nieoficjalnie wiadomo, że Goszczyński, który jest także właścicielem trzecioligowej Gosso Stali Głowno, chce wycofać się z działalności w futbolu.Daniel Goszczyński (od lewej) i Roman Stępień / Fot. Paweł Nowak/Dziennik Łódzki

Jeśli nowy właściciel przejmie ŁKS, będzie musiał spłacić zobowiązania spółki, które wynoszą ponoć niespełna dwa miliony złotych. Dlatego wydaje się, że zaproponowana Goszczyńskiemu kwota 2,5 miliona złotych jest adekwatna. Właściciel łódzkiej drużyny uważa jednak, że to za mało. Rozmowy będą kontynowane w najbliższych tygodniach.

Odchodzący z ŁKS trener Marek Chojnacki nie żegna się z Łodzią. Szkoleniowiec nie znalazł klubu, w którym mógłby pracować, dlatego zamierza skupić się na komentowaniu meczów w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, ale także na działalności społecznej. Chojnacki został bowiem społecznym doradcą do spraw sportu wiceprezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
Paweł Hochstim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.06.2007 17:52

Nie wiem jak w Łodzi, ale w Warszawie zapytaliby: Ochotę to on ma, ale czy ma Wolę.;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.