44347 miejsce

ŁKS wyeliminował Rosę z fazy play-off

Marzenia kibiców Rosy o awansie do ekstraklasy już po debiutanckim sezonie w I lidze pękły, jak bańka mydlana. W drugim meczu play-off, przeciwko ŁKS-owi, radomianie polegli 59:65 i w całej rywalizacji 0:2.

Po niedzielnym, przegranym starciu w Radomiu, podopieczni trenerów Piotra Ignatowicza i Marka Łukomskiego mieli przysłowiowy "nóż na gardle", bowiem rywalizacja w ćwierćfinale toczy się tylko do dwóch zwycięstw, i aby mieć nadzieję na podtrzymanie serii, musieli w środę pokonać łodzian.

Odwieszenie Michała Przybylskiego

Na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania, około południa, do radomskiego klubu dotarły optymistyczne wieści. Polski Związek Koszykówki postanowił odwiesić licencję Michała Przybylskiego, w związku z czym skrzydłowy znalazł się w autokarze jadącym na mecz na trudnym terenie. Były zawodnik Polonii Warszawa został wpisany do "dwunastki", choć w podstawowym zestawieniu nie rozpoczął, a na trybunach zasiadł Emil Podkowiński.

Dominacja gospodarzy w pierwszej kwarcie

Choć sam początek spotkania nie zapowiadał olbrzymich kłopotów, z jakimi borykała się Rosa w późniejszych minutach, bo nieznacznie prowadziła przez pewien fragment, to po 5 minutach ŁKS "odskoczył" na 7 "oczek" (17:10). Gospodarze kończyli premierową kwartę z rezultatem 31:18 na swoją korzyść.