LM: 100. bramka Cristiano Ronaldo w barwach Królewskich!

Nie tylko Messi miał swój jubileusz. Portugalczyk trafił dwukrotnie w spotkaniu z Lyonem i strzelił 100. bramkę dla Realu.

/ Fot. PAP/EPA/PP PRESS FRANCEŚroda była dniem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zapewnił trzy punkty Realowi w starciu z Lyonem, w ramach 4. kolejki fazy grupowej LM. Madryt pokonał 2:0 na wyjeździe Lyon i zapewnił sobie awans do fazy play-off rozgrywek.

Gra Realu była dobra, lecz w drugiej połowie spotkania to Lyon częściej bywał przy piłce i częściej sprawiał zagrożenie swemu rywalowi. Częściej, co nie znaczy, że skuteczniej, bowiem Real grał z kontry i to właśnie ten element, Królewscy starali się wykorzystać w pełni.

W pierwszej połowie spotkania Ronaldo wykorzystał sprytnie rzut wolny i mimo że połowa składu Lyonu stała w murze, CR7 umieścił futbolówkę w siatce, posyłając "bombę" zza pola karnego. W drugiej połowie Portugalczyk, po jednej z kontr, został sfaulowany w polu karnym i poszkodowany w tej sytuacji Ronaldo sam wymierzył sprawiedliwość, strzelając pewnie w sam środek bramki. Gol ustabilizował w ten sposób sytuację Realu, który w pierwszych minutach drugiej odsłony meczu, był cały czas naciskany przez graczy Lyonu.

Ronaldo po dwóch meczach bez bramki w końcu trafił, a jego dwa trafienia skompletowały pierwszą setkę bramek dla Realu. Portugalczyk potrzebował na to 105 spotkań. CR7 strzela zatem 0,95 bramki na mecz, jeśli gra w koszulce Realu Madryt.

Ponadto była to pierwsza wygrana Realu na stadionie Lyonu w całej historii potyczek między obydwoma klubami.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.