41677 miejsce

LM: AC Milan - FC Barcelona. Relacja na żywo z meczu gigantów

Współautorzy: Mateusz Brzeziński Bartek Kubiak

W ramach 5. kolejki fazy grupowej LM, AC Milan podjął na swym stadionie FC Barceloną. Bardzo ciekawy pojedynek, przyniósł odpowiedź na pytanie "kto przypieczętuje triumf w grupie H?" Pierwsze miejsce zdobyła FC Barcelona, która pokonała po emocjonującym meczu 3:2 ekipę z Mediolanu.

/ Fot. EPA/MATTEO BAZZIW środę, 23 listopada 2011 roku, San Siro zamieniło się w scenę, na której zagrali artyści z wysokiej pół światowego futbolu: Ibrahimović, Seedorf, Robinho, Xavi, Messi, Villa. Widzowie mogli obejrzeć ten spektakl, a także cieszyć się z goli, których padło aż 5. Przyjezdni z Barcelony, pokonali 3:2, gospodarzy ze stolicy Lombardii. Mecz mógł się podobać!

Michał Kędzierski: To prawda. Karny dla Barcelony dyskusyjny, jednak trzeba przyznać, że Duma Katalonii stworzyła sobie dużą ilość okazji i na pewno strzeliłaby bramkę w inny sposób, gdyby karny nie został podyktowany. Gracz meczu? Mimo przegranej, Abbiatti na ten tyłuł, jak słusznie zauważyłeś Bartku, zasłużył najbardziej.

Bartek Kubiak: Był to dobry mecz w wykonaniu obu ekip. Zarówno piłkarze Barcelony, jak i Milanu zaprezentowali swoje atuty. Dyskusyjna jedenastka, którą podyktował Wolfgang Stark, z pewnością będzie szeroko komentowana.

Michał Kędzierski: Koniec spotkania. Świetny mecz, wiele emocji i chyba zasłużone zwycięstwo gości, którzy dominowali w posiadaniu piłki. Rewanż zwycięski dla Barcy, co oznacza, że niezależnie od 6. meczu fazy grupowej, Duma Katalonii awansuje do 1/8 finału z pierwszej lokaty.

Do 90. minuty 2:3

90. minuta + 4: Ależ interwencja Busquetsa! Prawdopodobnie była to piłka meczowa, bowiem swoje zainteresowanie futbolówką już ogłaszał Pato.

90. minuta + 3: Barcelona ciągle trzyma piłkę w swojej władzy. Co raz mniej czasu dla gospodarzy na wyrównanie.

90. minuta + 1: Arbiter dolicza 4 minuty gry. Za Thiago wchodzi zaś Jonathan dos Santos.

90. minuta: Ileż siły włożył w to dośrodkowanie Abbatte! Jednak zamiast dobrej wrzutki, skończyło się na "piątce" dla Valdesa

90. minuta: Bartek Kubiak: Milan stawia wszystko na jedną kartkę. Cała drużyna "Rossonerich" na połowie Barcelony. Szykuje się taktyczna zmiana w Barcelonie.

89. minuta: Mateusz Brzeziński: Mimo że jest 89. minuta meczu, to jeszcze nic nie jest pewne. Obie drużyny co chwila przeprowadzają nieprawdopodobne wypady na bramkę swojego przeciwnika. Raz Barcelona stoi przy słupkach Milanu, raz Milan przy słupkach Barcy.