28689 miejsce

LM: APOEL 0:3 Real Madryt. Gracze z ławki dają awans do półfinału

Współautorzy: Mateusz Brzeziński

Sensacji nie było - Real Madryt, choć w pierwszej połowie nie zachwycił i remisował 0:0, wspiął się na wyżyny możliwości, pewnie pokonując 3:0 APOEL. Tym samym prawdopodobnie wyeliminował już Cypryjczyków z walki o półfinał LM. Dwie bramki zdobył Karim Benzema.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOUW pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, Real Madryt po pasjonującym tylko przez ostatnich 15 minut spotkaniu, zadał trzy szybkie ciosy cypryjskiemu APOEL Nikozji i jest już jedną nogą w półfinale, gdzie czekać będzie zwycięzca pojedynku Ol.Marsylia - Bayern Monachium.

O pierwszej połowie lepiej napisać, że odbyła się pod kontrolą graczy Jose Mourinho, ale nie potrafili oni skutecznie sforsować bramki strzeżonej w meczu przez Chiotisa. Bramkarz drużyny gospodarzy kilkukrotnie uratował APOEL przed stratą gola, choć trzeba też powiedzieć, że "Królewscy" w wielu momentach strzelali za słabo lub nawet w klarownej sytuacji nie potrafili oddać strzału, gdyż podania nie docierały do adresatów. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Benzema, który źle dołożył stopę do piłki i z pięciu metrów fatalnie przestrzelił (warto dodać, że miał przed sobą tylko pustą siatkę bramki).

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie - Real dominował, APOEL oszczędzał siły na kontry. Kilka razy udawało się Cypryjczykom uciec spod opieki rywali i przeprowadzić wspomniane kontry, ale nie na długo, gdyż para Pepe-Ramos starała się szybko niwelować poczynania gospodarzy. Gra Realu jednak nie zachwycała i Mourinho postanowił przeprowadzić zmiany, mające na celu ożywienie gry zespołu.

I opłaciło się. Szturmujący raz za razem bramkę przeciwnika Real Madryt zdołał strzelić gola dopiero w 74. minucie gry. Lewą stroną "szarpnął" wprowadzony kilka chwil wcześniej Kaka, który dośrodkował do wbiegającego Benzemy. Francuz "szczupakiem" wcisnął futbolówkę do bramki dobrze grającego tego dnia Chiotisa.

8 minut później i mieliśmy kolejne trafienie. Ronaldo podał do Marcelo, ten ostatkiem sił utrzymał piłkę w boisku, wycofując ją do wbiegającego Kaki i rodak Marcelo zdobył drugiego gola dla gości. Marcelo, podobnie jak Kaka, także wszedł z ławki. Obaj dali dobrą zmianę.

Znów minęło zaledwie 8 minut i po przepięknej kontrze Ozila, Benzema zdobył swojego drugiego gola w meczu, a trzeciego dla "Królewskich". Sprawa awansu do półfinału po tym trafieniu zdaje się być już przesądzona.

Przeczytaj pomeczową opinię prowadzących relację - wszystko na następnej stronie.