89663 miejsce

LM. Arsenal zrewanżował się Borussi, Lewandowski bez gola

Piłkarze Borussii mają powody do niepokoju. Przegrali u siebie 0:1 z Anglikami. Dzięki temu zwycięstwu, Arsenal ma tyle samo punktów co Napoli i jak na razie to właśnie te dwie drużyny mają największe szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Aaron Ramsey strzela gola na 1:0 w meczu z Borussią / Fot. EPA/BERND THISSENW pierwszej połowie meczu Anglicy nie zaskoczyli. Niedokładne podania psuły każdą akcję, a Borussia zaczęła się coraz bardziej rozpędzać się jednak nie zdołali strzelić ani jednej bramki, gdyż Arsenal grał skutecznie w obronie. Poniekąd też w Dortmundzie zabrakło szczęścia gospodarzom, bo każda ich akcja kończyła się albo złym skierowaniem piłki albo na obronie Wojciecha Szczęsnego. Tym razem też Lewandowski zawiódł, który zazwyczaj w Borussi strzela grad bramek, w tym pojedynku otrzymał nawet żółtą kartkę za faul na Ramseyu. Jest to już drugi kartonik dla tego piłkarza w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu Arsenalu. Początkowo wprawdzie jeszcze bardziej Borussia atakowała, ale potem Anglicy się rozpędzili i powoli wszystko zaczęło się układać po ich myślach W końcu w 62. minucie po świetnym dośrodkowaniu Oezila bramkę dla Kanonierów strzela Aaron Ramsey. Ta bramka dodaje skrzydeł Arsenalowi, zaczynają grać o wiele pewniej i tworzyć więcej akcji. Borussia nie mogła się przebić przez obronę, gdyż Anglicy starali się nie stracić bramki bo wynik dawał im trzy punkty. Ich starania nie poszły na marne, bo pomimo walki w końcówce nic Dortmundowi nie udało się „wyczarować”. Jeszcze tylko w 93. minucie meczu miał miejsce faul na Lewandowskim w polu karnym, za który jednak arbiter nie podyktował rzutu karnego kończąc to interesujące spotkanie.

Piłkarze Arsenalu mają więc powód do dumy, udało im się wygrać z finalistami ostatniej LM. Jest to nie lada osiągnięcia dla Wengera, za to Klopp może powinien zacząć powoli myśleć o przygotowaniu swojej drużyny na rozgrywki Ligi Europejskiej?