LM: BATE Borysów - FC Barcelona 0:5. Pogrom na Białorusi!

Współautorzy: Michał Kędzierski

W środę, 27 września br., w grupie "H" białoruski klub BATE Borysów zmierzył się przed własną publicznością z katalońską FC Barceloną. Choć Białorusini mieli ochotę do walki, ulegli jednak zawodnikom Blaugrany 0:5. Zobacz zapis relacji live.

/ Fot. EPA/TATYANA ZENKOVICHMateusz Brzeziński: Mecz był... nudny. Szczerze mówiąc: spodziewałem się, że BATE nawiąże walkę z Katalończykami, niestety - zawiodłem się. Pierwsza bramka wyraźnie podłamała Białorusinów, druga zaś ewidentnie ich dobiła. Zespół z Borysowa nie istniał na boisku, a na bramkę Victora Valdesa oddał raptem jeden celny strzał.

Michał Kędzierski: Można tego się było spodziewać. Barca jest momentami niczym bokser pokroju braci Kliczko - jeden potężny cios i przeciwnik nie ma już na nic ochoty. Jak słusznie zauważyłeś, bramka ustawiła spotkanie.

Mateusz Brzeziński: "Białoruski Guardiola" nie pokonał swojego pierwowzoru, a Messiemu nie udało ustrzelić się tyle bramek, aby pokonać rekord Ladislao Kubali. Szkoda jednak, że zawodnicy z Katalonii skoncentrowali się zbytnio na podaniach do "atomowej pchły". Leo ewidentnie nastawił się, że musi strzelić kilka bramek. Skończyło się na jednej.

Michał Kędzierski: Ci, którzy lubią konstruowane akcje przez Blaugranę, nie nudzili się, ale i tak do pewnego momentu. Od chwili strzelenia bramki na 0:4, tempo kompletnie siadło. Moim zdaniem Pep poczynił też jeden błąd - zabrał ze sobą do Białorusi młodych, a nie dał im pograć. Thiago nie liczę, bo to już piłkarz pierwszego zespołu. Maxwell, który powinien klub już raczej opuścić, mógłby zatem zwolnić miejsce dla młodszego wiekiem kolegi.

Zapis relacji:

93. minuta: Koniec spotkania. BATE Borysow 0:5 FC Barcelona

92. minuta: Posiadanie piłki: BATE 33 proc. - 67 proc. FCB

91. minuta: Od początku sezonu, licząc mecze towarzyskie, to już 4 mecz w którym Barca strzela przynajmniej 5 bramek. Niesamowita forma Blaugrany.

90. minuta: Szybko rozegrana przez BATE, niecelna piłka spowodowała, że do piłki dopadł Villa, który na spokojnie położył bramkarza i strzelił gola na 0:5.

89. minuta: Goooool! D. Villa! To jest 400. bramka w LM dla Barcelony.

89. minuta: Rzut wolny dla Barcy. Faulowany zarówno Messi, jak i Adriano.

89. minuta: Fabregas piękne podanie do Villi. Ten jednak na spalonym.

88. minuta: Maxwell nad bramką BATE.

87. minuta: Barcelona wyraźnie pod presją... strzelenia kolejnej bramki. Strzelcem musi być Leo Messi - tyle wywnioskować można z podań, które wszyscy zawodnicy FCB kierują do filigranowego napastnika.

87. minuta: Puyol pomyślał chyba sobie, że Valdes musi się bardzo nudzić i podał mu piłkę, by ten choć trochę pobiegał sobie za nią. Na ten sam pomysł wpadł Alves. To są prawdziwi koledzy!

86. minuta: Adriano powalony na ziemie. Widać było, że Brazylijczyk miał już ochotę powiedzieć coś winowajcy tej sytuacji.

85. minuta: Ostatnie pięć minut meczu, plus to, co doliczy arbiter. Oba zespoły chcą chyba już tylko to dograć.