LM: Bayer Leverkusen 1:3 FC Barcelona. Alexis pogrążył "Aptekarzy" [Wideo]

Bayer Leverkusen przegrał przed własną publicznością z FC Barceloną, w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem "Dumy Katalonii" okazał się Alexis Sanchez, który strzelił 2 bramki. W drugim wtorkowym spotkaniu, Olympique Lyon pokonał 1:0 cypryjski APOEL.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/FEDERICO GAMBARINIFC Barcelona lepsza od Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" nie znaleźli leku na triumfatorów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i ulegli 1:3 "Dumie Katalonii".

Pierwsza połowa meczu nie należała do najciekawszych. Barcelona szanowała piłkę, ale też mozolnie rozgrywała ją na połowie Bayeru. Piłkarze gospodarzy ograniczyli się do przeszkadzania Katalończykom, jak i grze z kontry.

Gracze Guardioli, którzy przez blisko 80 procent czasu byli przy piłce, sposób na defensywę Leverkusen znaleźli dopiero w 41. minucie, kiedy po kontrze piłkę do bramki skierował Alexis Sanchez. Chilijczyk otrzymał świetne podanie od Leo Messiego i pomknął na bramkę strzeżoną przez Leno. Do końca pierwszej odsłony pojedynku, goli już nie zobaczyliśmy, a obraz gry nie uległ zmianie.

Po zmianie stron podopieczni Robina Dutta chcieli jak najszybciej strzelić gola wyrównującego wynik meczu. Sztuka ta udała się szybciej niż ktokolwiek się spodziewał, bo zaledwie 7 minut po pierwszym gwizdku arbitra w drugiej połowie. Prawą flanką pomknął Corluka, który kilkukrotnie zamarkował dośrodkowanie aż w końcu zacentrował w pole karne do wbiegającego Kadleca. Akcja bocznych obrońców zakończyła się golem, a dużą winę za utratę gola ponoszą defensorzy "Blaugrany", którzy najpierw dopuścili do "wrzutki", a następnie przegrali powietrzny pojedynek z lewym obrońcą "Aptekarzy".

Goście chcieli szybko otrząsnąć się po stracie gola. Katalończykom udało się to już trzy minuty po wyrównującej bramce Kadleca. Fabregas otrzymał piłkę na środku boiska, przebiegł kilka metrów w stronę pola karnego gospodarzy, a następnie podał do wybiegającego na czystą pozycję Alexisa. Chilijczyk "położył" Leno, a potem z ostrego kąta skierował piłkę do pustej bramki.

Kilka minut później Bayer mógł ponownie doprowadzić do wyrównania. Najpierw strzelał Rolfes (strzał obroniony przez Valdesa), a później słupek uratował piłkarzy Guardioli.

Przez ostatnie 25 minut, Barcelona kontrolowała przebieg spotkania, z rzadka dopuszczając "Aptekarzy" pod własne pole karne, a nawet własną połowę boiska. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Leo Messi dobił rywali, strzelając swoją 6. bramkę w 6. występie w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Genialną asystą popisał się Alves, który choć sam mógł pokonać Leno, wypatrzył w gąszczu nóg wbiegającego Leo.

Sprawa dwumeczu wydaje się być zatem przesądzona. Mało prawdopodobne bowiem by Bayer Leverkusen uzyskał korzystny rezultat na Camp Nou.

W innym wtorkowym spotkaniu, Olympique Lyon pokonał APOEL Nikozja 1:0. Jedyną bramkę zdobył A. Lacazette.

W środę odbędą się kolejne mecze 1/8 finału, o których pisaliśmy w tym miejscu. Zenit Sankt Petersburg podejmie Benficę, zaś Arsenal Londyn z Wojtkiem Szczęsnym w bramce, zagra na wyjeździe z AC Milan. Relacja z drugiego spotkania ukaże się na łamach W24.pl