60792 miejsce

LM: Borussia pokonała Olympiakos. Dobra gra Lewandowskiego

Borussia Dortmund pokonała 1:0 Olympiakos Pireus. Jedyną bramkę spotkania strzelił już w 7. min Kevin Grosskreutz. W meczu wzięło udział także polskie trio z Dortmundu. Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek grali przez pełne 90 minut, Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w drugiej połowie.

/ Fot. EPA/BERND THISSENPoczątek spotkania należał do drużyny mistrza Niemiec. Dla BVB był to mecz o "być albo nie być" w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Już w 5. min doskonałą szansę bramkową zmarnował Perisic. Indywidualną akcją na prawej stronie boiska popisał się Mario Goetze. Niemiec prawie idealnie wystawił piłkę Chorwatowi, ale były zawodnik belgijskiego FC Brugge fatalnie spudłował.

Nie minęły jednak dwie minuty, a kibice w Dortmundzie mogli cieszyć się z prowadzenia swoich pupili. Ładne rozegranie piłki, zakończyło się podaniem Goetze do Grosskreutza. Ten ostatni bez zastanowienia, potężnie uderzył na bramkę Olympiakosu. Zasłonięty Megyeri nie mógł w tej sytuacji zbyt wiele zrobić i było 1:0 dla gospodarzy.

W kolejnych minutach straty próbowali odrabiać gracze Olympiakosu, ale ich starania nie były zbyt skuteczne. Podopieczni Jurgena Kloppa, sprawiali z kolei wrażenie usatysfakcjonowanych z wyniku. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry w pierwszej połowie. Wówczas po rzucie rożnym dla gości z Pireusu, strzelał głową Mellberg. Piłka odbiła się jeszcze od dłoni Hummelsa i opuściła plac gry. Arbiter tej sytuacji jednak nie dostrzegł i zamiast odgwizdać "jedenastkę", zakończył premierową część meczu.

Czytaj również: zapis relacji z pierwszego meczu obu drużyn w Pireusie

Po przerwie do pracy wzięli się goście. W 47. min Weidenfeller z najwyższym trudem wypiąstkował futbolówkę po strzale Cholevasa. Trzy minuty później, odpowiedzieć starał się młodziutki gracz BVB Leitner. Jednak jego uderzenie w środek bramki, obronił golkiper Olympiakosu.