94805 miejsce

LM: Dominator na kolanach! FC Barcelona - FC Bayern Monachium 0:3

To, co dla wielu byłoby nie do pomyślenia, dziś stało się rzeczywistością - światowa potęga, od wielu lat niepodzielny dominator na krajowych i europejskich boiskach, - FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Bayernem Monachium 0:3!

Piłkarze Bayernu cieszą się ze zdobytej bramki / Fot. BayernMunchen.de
Podopieczni Juppa Heynckessa od pierwszych minut na Camp Nou byli bardzo pewni siebie, jednak to Barcelona zaciekle atakowała, chcąc odrobić straty z pierwszego meczu w Monachium (4:0). Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a zespół prowadzony przez Tito Vilanowę tradycyjnie wyróżniał się liczbą wymienionych między sobą podań. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, jednak w 49 min. świetna akcja Bawarczyków, wykończona niezwykle precyzyjnym strzałem oddanym przez Arjena Robbena przyniosła pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Ta bramka zdecydowanie podcięła skrzydła "Blaugranie", która grała bez polotu i zaangażowania, a siedzący na ławce rezerwowych Leo Messi zaczął zapewne odliczać pozostałe minuty do końca spotkania. Taka postawa zemściła się na "Dumie Katalonii" - w 72. minucie Bawarczycy podwyższyli prowadzenie na 2:0. Ribery dośrodkował piłkę w pole karne, a Gerard Pique niefortunnie interweniując, skierował futbolówkę do własnej bramki. To nie był jednak koniec popisu "FC Hollywood". Cztery minuty później mieliśmy 3:0, po golu Thomasa Mullera. Końcowe minuty spotkania obfitowały w powolną grę ze strony obu drużyn, ukierunkowaną na końcowy gwizdek arbitra, który nastąpił w 91 minucie.

FC Barcelona 0:3 FC Bayern Monachium

Bramki: Arjen Robben (49), Gerard Pique (72-sam.), Thomas Mueller (76)