LM: Faworyci nie rozczarowali, Barca z Interem na remis

• Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-09-17 15:42

Za nami środowe mecze pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek padło w Liege, gdzie Standard mierzył się z Arsenalem. W najciekawszym meczu Inter Mediolan bezbramkowo zremisował z FC Barceloną.

Zlatan Ibrahimovic (P) i Lucio (L) / Fot. PAPArsenal Londyn zmierzył się z belgijskim Standard Liege zwyciężając 3:2, FC Liverpool pokonał VSC Debreczyn 1:0, Rubin Kazań uległ Dynamo Kijów 1:3, Inter Mediolan bezbramkowo zremisował z FC Barcelona 0:0, Olympique Lyon zwyciężył z ACF Fiorentina 1:0, również jednobramkowe zwycięstwo zagwarantował sobie Olympiakos Pireus nad AZ Alkmaar, a spotkanie VfB Stuttgart i Rangers FC zakończyło się wynikiem 1:1.

Miał być hit, był remis

Mecz FC Barcelona z Interem Mediolan był zapowiadany jako wydarzenie 1. kolejki Ligi Mistrzów. Niestety obie drużyny nie zachwyciły, skupiając się na zabezpieczaniu własnych bramek, kosztem akcji ofensywnych. Szczególną uwagę zwracano na grę Zlatana Ibrahimovica oraz Samuela Eto, których latem wymieniono między sobą. Jednak żaden z nich nie zasłużył na pochwałę. W pierwszej połowie przewaga była po stronie Katalończyków. W 42. minucie Seydou Keita nie trafił w opuszczoną bramkę Julio Cesara. Natomiast po przerwie groźniejsi stali się gospodarze. W 66. minucie bliski zdobycia gola był Dejan Stankovic.

Polacy w meczach Ligi Mistrzów

Michał Żewłakow w barwach Olympiakosu zagrał pełny mecz na prawej obronie natomiast Rafał Murawski nie znalazł się w pierwszym składzie Rubina Kazań i pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie. Wojciech Szczęsny cały mecz Standard Liege - Arsenal spędził na ławce rezerwowych.
Kolejne mecze Champions League 29 września.