Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LM: FC Barcelona kontra Manchester City.

Justyna Borowiecka
Liga Mistrzów. Mecz FC Barcelona - Manchester City. Środa - 18.03.2015 r., godz: 20:25 (studio), godz: 20:40 (mecz). Transmisja: TVP1 Logo Ligi Mistrzów
W środę 18 marca, rewanżowe spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem City. Kto z tej potyczki wyjdzie zwycięsko?. Zapowiedź.

Trzy tygodnie temu (24.02), w pierwszym spotkaniu tych drużyn, Barcelona wygrała na wyjeździe 2:1 (2:0*). W drużynie Katalończyków znakomicie spisał się Luis Suarez, który dwukrotnie pokonał bramkarza Manchestery City – Joego Harta.
Wynik tej konfrontacji sprawie, że spore szanse na awans do ćwierćfinału mają podopieczni Luis’a Enrique Martinez’a. Awans ten mogą osiągnąć nie tylko wygrywając, czy remisując z Anglikami, ale również ponieś porażkę 0:1. Hiszpanie z całą pewnością powalczą jednak o wyższe zwycięstwo.

W minionym sezonie w Lidze Mistrzów, mieli już okazję grać z drużyną z Manchesteru, co ciekawe na tym samym etapie rozgrywek. Rywalizacja ta była z przewagą Dumy Katalonii (w pierwszym meczu wygrali (0:2 (0:0*), a w drugim spotkaniu na Camp Nou ponownie zwyciężyli 2:1 (0:0*)).

W sumie w europejskich pucharach drużyny te grały ze sobą trzy razy. Wszystkie mecze zakończyły się szczęśliwie dla FC Barcelony.

Manchester swoich szans na ewentualny awans do ćwierćfinału, będą szukać w słabych punktach Barcelony, która w lidze hiszpańskiej uległa niedawno na swoim terenie przeciętnej Maladze 0:1 (0:1*) - (24 kolejka Primera Division). Choć jak twierdzą eksperci to nie słaba forma Barcelony tylko brak uwagi spowodowały to niewielką porażkę.

W sezonie 2014/2015 w Lidze Mistrzów, na etapie fazy grupowej w grupie F – Barcelona zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 15 punktów (5 – zwycięstw, 0- remisów i 1 – porażka, 15-5 w bramkach).

W pierwszy meczu podejmowała APOEL Nikozja wygrywając 1:0 (1:0*) po bramce Gerarda Pique w 28 minucie.

W drugim meczu zacięty bój Barcelona stoczyła z francuskim Paris Saint-Germain, przegrywając z nimi 3:2 (2:1*) – (bramki dla Barcelony zdobyli: Loe Messi (12’) i Neymar (56’). Bramki dla gospodarzy strzelili: David Luiz (10’), Marco Verratti (27’) i Blaise Matuidi (54’).

W trzecim meczu Katalończycy pewnie pokonali holenderski Ajax Amsterdam 3:1 (2:0*), a na listę strzelców w hiszpańskim zespole wypisali się ponownie Neymar (7’), Leo Messi (24’) oraz Sandro Ramírez (90’). Honorowego gola dla Ajaxu w 88 minucie zdobył A. El Ghazi.

W meczach rewanżowych Barcelona ponownie wygrywała, dość wysokimi wynikami.

W czwartej kolejce, pokonała ponownie Ajax Amsterdam 0:2 (0:1*), obie bramki zdobył Leo Messi (w 36’ i 76’).

W piątej kolejce zmierzyła się z APOEL Nikozja 0:4 (0:2*), po golach Luis’a Suarez’a (27’) i aż trzech bramkach Leo Messiego (38’, 58’ i 87’). O tym, że było to ciekawe spotkanie świadczą nawet czerwone kartki, które w tym spotkaniu zobaczyli gracze obydwu drużyn (Rafinha z Barcelony (żółta kartka w 35’ i czerwona w 70’) oraz zawodnik APOELu - João Guilherme (żółta kartka w 54’ i czerwona 84’).

W szóstej kolejce, odegrali się za porażkę z pierwszego spotkania z Paris Saint-Germain wygrywając 3:1 (2:1*). W 15 minucie do bramki Barcelony strzelił Zlatan Ibrahimovic, by cztery minuty później Katalończycy wyrównali, po golu Leo Messiego (19’). Neymar (w 41miucie), podwyższył na 2:1 a na zakończenie Luis Suarez (w 77’), pokazał klasę…

Z grupy F do 1/8 finału awansowała FC Barcelona (z pierwszego miejsca), Paris Saint-Germain (z drugiego miejsca). Ajax Amsterdam (trzecie miejsce) i APOEL Nikozja (czwarte miejsce) pożegnali się na tym etapie rozgrywek z Ligą Mistrzów.

W grupie E na etapie fazy grupowej – Manchester City, radził sobie średnio. Zajął drugie miejsce z wynikiem 8 punktów (2 – zwycięstwa, 2- remisy i 2 – porażki, 9-8 w bramkach).

W pierwszej kolejce przegrał z Bayernem Monachium 1:0 (0:0*) (bramka Jerome Boatenga (90’)).
W drugiej kolejce padł remis z AS Romą 1:1 (1:1*), po bramkach z karnego Sergio Aguaro (w 4 minucie) i Francesco Totti (23 minucie).

W trzeciej kolejce padł kolejny remis tym razem Manchester City zremisował z CSKA Moskwa (2:2 (0:2*)) - (bramki dla CSKA Moskwa (Seydou Doumbia (64’) i z karego Bibras Natcho (86’). Bramki dla Manchesteru City (Sergio Aguero 29’) i James Milner (38’).

W meczach rewanżowych, w czwartej kolejce Anglicy ulegli CSKA Moskwa 1:2 (1:2*) bramkę dla drużyny z Anglii zdobył w 8 minucie Yaya Toure. Dla CSKA Moskwa dwie bramki zdobył Seydou Doumbia 2 i 34 minucie.

W piątek kolejce Manchester City na Etihad Stadium w Manchesterze podejmował Bayern Monachium. Zwycięstwo tym razem leżało po stronie Anglików, którzy wygrali 3:2 (1:2*), po trzech bramkach Sergio Aguero (21’ karny, 86’ i 92’), (gole dla Bayernu w tym spotkaniu zdobyli Xabi Alonso (40’) i Robert Lewandowski (45’)).

W szóstej ostatniej kolejce zespół z Anglii wygrał z AS Romą 0:2 (0:0*), bo golach Samir’a Nasri’ego (60’) i Pablo Javier’a Zabaleta (86’).

Do 1/8 finału w tegorocznej Lidze Mistrzów z grupy E – awansowali: Bayern Monachium (z pierwszego miejsca) i Manchester City (z drugiego miejsca). AS Roma (trzecie miejsce) i CSKA Moskwa (czwarte miejsce) zakończyli przygodę w Champions League na tym etapie rozgrywek.

*mecze do przerwy

Pozostałe mecze w 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2014/2015:
Wtorek 17.02.2015 r., godz: 20:40, mecz AS Monaco – Arsenal Londyn, transmisja: Canal +Sport
Wtorek 17.02.2015 r., godz: 20:40, mecz Atletico Madryt – Bayer Leverkusen, transmisja: NSport +
Środa 18.02.2015 r., godz: 20:25 studio, godz: 20:40 mecz – FC Barcelona – Manchester City, transmisja: TVP 1
Środa 18.02.2015 r., godz: 20:40 mecz, Borussia Dortmund – Juventus Turyn, transmisja: NSport+