3322 miejsce

LM: FC Barcelona vs BATE. Blaugrana mocno rezerwowa, ale zwycięska

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-07 21:16

W ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów w grupie H, FC Barcelona podejmowała na Camp Nou mistrza Białorusi - BATE Borysów. Spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem gospodarzy, aż 4:0.

/ Fot. EPA/ANDREU DALMAUJeden z najlepszych klubów piłkarskich ostatnich lat, jakim jest FC Barcelona, mimo iż awans zapewnił sobie już kilka tygodni temu, zasłużenie wygrał na własnym stadionie różnicą aż czterech goli.

Trener Blaugrany od początku spotkania dał szansę zmiennikom. Z podstawowej jedenastki na mecz z BATE ostali się tylko: Maxwell, Thiago Alcantara, Pedro oraz Pique. Dumie Katalonii w niczym to jednak nie przeszkodziło.

Dla klubu z Białorusi, który walczył o Ligę Europy, spotkanie rozpoczęło się fatalnie. Już od pierwszych minut FC Barcelona przypuściła szturm na ich bramkę. Kolejno mylili się: Rafinfa, Thiago Alcantara, Cuenca oraz Pedro. Pierwszy strzał goście wykonali dopiero w 25. minucie, a jego autorem był Renan. Dziesięć minut później było już 1:0. Po wykonaniu typowej "klepki" Sergi Roberto zdołał umieścić piłkę w siatce, tuż przy samym słupku bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron przez chwilę mogło się wydawać, że piłkarze gości zmienią również swój styl gry. Nic bardziej mylnego. Barca cały czas atakowała. Swoją przygniatającą przewagę udokumentowała kolejnym trafieniem w 60. minucie spotkania. Jego autorem był Montoya. Trzy minuty później ten sam zawodnik miał udział przy trzecim golu dla gospodarzy, którego strzelił Pedro.

Mimo znacznej przewagi, Barcelona nie zwalniała tempa. BATE całkowicie poddało się ich finezyjnej grze i ani myślało atakować. Drugi, i zarazem ostatni strzała na bramkę gospodarzy oddali dopiero w 77. minucie spotkania. Różnica w posiadaniu piłki wynosiła aż 40 proc. na korzyść zespołu Josepa Guardioli.
Jakby emocji było mało, w samej końcówce sędzia William Collum przyznał jedenastkę dla graczy z Camp Nou, którą na gola zamienił Pedro. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i FC Barcelona pewnie zwyciężyła 4:0. Z dorobkiem 16 punktów pewnie awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z którymś z zespołów z drugich miejsc.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.