161328 miejsce

LM: Łatwa przeprawa Czerwonych Diabłów, bezsilny Celtic

Manchester United pewnie pokonał na Old Trafford mistrza Szkocji w spotkaniu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Podopieczni Gordona Strachana robili co mogli, ale ambicja i wola walki to zbyt mało, aby myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w starciu z angielskim gigantem.

Christiano Ronaldo / Fot. PAP/EPAWynik meczu otworzył w 30. minucie Dimitar Berbatow, pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości po podaniu Johna O'Shea. Telewizyjne powtórki wykazały, że Bułgar znajdował się na pozycji spalonej, co umknęło uwadze trójki sędziowskiej. W 40. minucie przeegzaminować Artura Boruca zdecydował się Wayne Rooney, ale jego strzał pewnie wyłapał polski bramkarz.

Celtic najlepszą okazję do wyrównania miał w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Shunsuke Nakamura wrzucił piłkę w pole karne Czerwonych Diabłów, a interwencja defensorów co mało nie zakończyła się pokonaniem Edwina Van der Sara.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do gospodarzy, którzy bardzo często niepokoili Boruca. W 51. minucie piekielnie mocno uderzył z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo, a bramkarz The Bhoys z najwyższym trudem sparował piłkę przed siebie, gdzie dopadł do niej Berbatow, który jedynie dopełnił formalności.

Na 13 minut przed końcem Rooney podwyższył na 3:0, wzorowo wykańczając klasyczną kontrę swego zespołu. Po stracie trzeciej bramki piłkarze Celtiku cofnęli się na własną połowę i tylko już czekali na końcowy gwizdek sędziego, z rzadka angażując się w akcje ofensywne.

Manchester United – Celtic Glasgow 3:0 (1:0)
1:0 - Berbatow (30`)
2:0 - Berbatow (51`)
3:0 - Rooney (77`)

Manchester United: Van der Sar, Neville (Brown), Evans, Vidić, O'Shea, Ronaldo (Park), Fletcher, Anderson, Nani, Berbatov (Tevez), Rooney.

Celtic: Boruc, Wilson, Loovens, McManus, Naylor, Nakamura (Hartley), Scott Brown, Caldwell, Robson (Maloney), McGeady, McDonald (Sheridan).

Kartki: Loovens, Hartley (obaj Celtic).

Wyniki pozostałych meczów Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj.