LM: Liteks Łowecz - Wisła Kraków 1:2. Wisła pokonała Bułgarów!

Wisła Kraków wygrała we wtorek pierwsze spotkanie III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Jej rywalem byl mistrz Bułgarii, Liteks Łowecz. Poniżej zapis relacji ze spotkania.

Zawodnik Wisły Kraków Michael Lamey świętuje zdobycie pierwszej bramki / Fot. EPA/VASSIL DONEVNie było źle, ale dobrze - również nie. Wisła wygrała swoje pierwsze spotkanie w III rundzie LM, wywożąc z Bułgarii dość optymistyczny wynik. Co zobaczymy za tydzień w Krakowie jest niewiadomą. Miejmy nadzieję, że trener Maskaant popracuje nad kilkoma elementami gry "Białej Gwiazdy" tak, aby nie męczyła się ona momentami, tak, jak dzisiaj.

96. minuta Koniec! Koniec meczu i koniec wątpliwego widowiska. Zobaczymy co zaprezentują drużyny w rewanżu w Krakowie.

95. minuta Garguła leży na boisku. 1,5 minuty temu ten mecz powinien się zakończyć. Bułgarzy w natarciu.

94. minuta Bułgarom ewidentnie udziela się już atmosfera blamażu - po nieudanej akcji Liteksu, jego zawodnicy rozpoczęli awanturę pod bramką Wiślaków.

93. minuta Nijakość Wisły wykorzystuje po raz kolejny Tom, który rzuca się do ataku. Bramka Wisły pod artyleryjskim ostrzałem Liteksu.

92. minuta Sobolewski walczy o piłkę jak lew. Przejmuje, podaje tak, aby Wisła szybko piłkę straciła.

91. minuta Obojętna w grze wydaje się być Wisła, która raz się cofa i stara się bronić, a chwile potem rusza do ataku, oddając piłkę Bułgarom.

90. minuta Pobędziemy ze sobą jeszcze 4 minuty - tyle doliczył sędzia.

89. minuta Desperackie ataki Liteksu są "spalane na panewce". Bułgarzy muszą liczyć na cud, aby wygrać to spotkanie i na dwa cudy, aby przejść dalej w eliminacjach LM.

88. minuta Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry.

87. minuta Zmiana po stronie Wisły: Genkow wchodzi za Jovanovica.

86. minuta Kirm na potężnym spalonym. Wielka szkoda, piękna bramka mogła być z tej akcji.

85. minuta Ostatnia zmiana w Liteksie. Boisko opuszcza Milanov, wchodzi Josse.

84. minuta Sytuacja wydaje się być opanowana. Sędzia powrócił na boisko z uśmiechem na ustach. Możemy wrócić do gry.

81. minuta Sędzia bezprecedensowo wlepia żółty kartonik za faul na Lameyu. Z trybun lecą przedmioty rzucane w stronę sędziego. Ten schodzi najpierw do arbitrów bocznych, potem wydaje się jakby chciał opuścić boisko.

80. minuta 2:2?! Nie! Gwizdek sędziego. Żołta kartka. Awantura na boisku i chaos na trybunach.

78. minuta Garguła za Nuneza.

76. minuta Wspaniałe ustawienie się Melliksona i pewność w uderzeniu 1 na 1, mając jednego z defensorów Liteksu "na plecach" - te rzeczy zasługują na wyróżnienie. Co teraz musi zrobić Liteks, aby przejść dalej?

75. minuta Chyba Mellikson usłyszał moje słowa z 73. minuty, bo dobiega do piłki i pewnie uderza w bramkę. 2:1 dla Wisły!