58999 miejsce

LM: Lyon pokonał Apoel po bramce 20-latka

W pierwszej kolejce 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Lyonu zmierzyli się z obecnym mistrzem Cypru, Apoel-em. Gracze z Nikozji ulegli gospodarzom 1:0. Co ciekawe, była to dopiero ich druga wyjazdowa porażka w bieżącym sezonie LM.

/ Fot. EPA/STEPHANE REIXPo losowaniu par 1/8 finału nikt nie dawał większych szans piłkarzom mistrza Cypru, prowadzonym przez Ivana Jovanovicia. Ci jednak wierzyli, że mogą sprawić niespodziankę i pokonać znacznie bardziej utytułowanego rywala.

Mecz od początku układał się jednak pod dyktando gospodarzy. Już w 3. minucie piłkarze z Lyonu powinni prowadzić za sprawą Lisandro Lopeza. Jego strzał został jednak zablokowany. Kilka minut później szczęścia próbował Kim Kallstrom, ale jego uderzenie również zostało zablokowane.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w 15. minucie spotkania, kiedy to pięknym uderzeniem popisał się Ederson. Kolejne chwile upływały pod ostrzałem bramki APOEL-u. Zarówno Lopez jak i Ederson, którzy przejawiali niezwykłą ochotę do gry, nie potrafili jednak znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Jak duża była przewaga gospodarzy świadczy chociażby fakt, że pierwszy strzał w wykonaniu gości padł dopiero w 40. minucie spotkania. Był on jednak niecelny. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

Na drugą połowę zarówno jedni jak i drudzy zawodnicy wyszli podwójnie zmotywowani. Nie wpłynęło to jednak znacząco na obraz gry, która od początku przypominała pierwszą połowę. Zdecydowane posiadanie piłki przez gospodarzy przekładało się na coraz więcej akcji podbramkowych. Jedną z takich sytuacji na gola zamienił 20-letni pomocnik Olympique Lyon, Alexandre Lacazette. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Cris. Dla wychowanka gospodarzy był to jednak ostatni moment w spotkaniu, ponieważ chwilę później został zmieniony, a w jego miejsce pojawił się Jimmy Briand.