LM: Real bezbramkowo zremisował w Manchesterze z City. Zidane: "W drugiej połowie zasługiwaliśmy na zwycięstwo"

Redakcja Wiadomości24.pl
Real Madryt zremisował 0:0 z Manchesterem City w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Zdaniem trenera Królewskich, drużyna ze stolicy Hiszpanii zasługiwała na zwycięstwo.

- To był dla nas trudny mecz, ale broniliśmy się naprawdę dobrze. Mieliśmy swoje okazje, żeby zdobyć bramkę. Jestem trochę rozczarowany, bo w drugiej połowie zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Gdybyśmy zdobyli gola, to nie zagwarantowałoby nam gry w wielkim finale. W rewanżu będziemy musieli ciężko pracować, żeby wywalczyć awans - powiedział po spotkaniu trener Realu, Zinedine Zidane.

Szkoleniowiec wytłumaczył też dziennikarzom, dlaczego w meczu nie wystąpił Cristiano Ronaldo. - Na ostatnim treningu zobaczyłem, że coś z nim nie tak. Nie chcieliśmy, żeby było jeszcze gorzej i woleliśmy nie ryzykować, dlatego nie zagrał w Manchesterze - mówił. Dotyczyło to również Karima Benzemy, który nie wystąpił w drugiej połowie.

Zidane chce, by zarówno Ronaldo, jak i Benzema wystąpili w rewanżu. Jak ocenia szanse drużyny trener? Jest ostrożny. - Przed meczem mówiłem, że nasza szansa to 50/50 i nadal tak uważam. Rewanż zagramy przed własną publicznością, wiemy jak gramy u siebie, ale nie możemy być pewni niczego.To półfinały Ligi Mistrzów i wiemy, że przed nami bardzo trudne zadanie.