LM: Real Madryt i Chelsea Londyn zamykają grono ćwierćfinalistów [WIDEO]

Real Madryt zrobił "swoje". Stołeczny klub pokonał pewnie 4:1 przyjezdnych ze stolicy Rosji - CSKA Moskwę. Dwa gole zdobył Cristiano Ronaldo. Napoli nie zdołało wywalczyć awansu na Stamford Bridge i uległo Chelsea 1:4.

Sonda

Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansują:

Gonzalo Higuain w akcji / Fot. EPA/Alberto MartiniDawid nie wyeliminował Goliata. CSKA Moskwa zagrało za słabo, a Real Madryt nie zwykł marnować takich okazji - zawodnicy Jose Mourinho pewnie i niemal bez problemów pokonali przyjezdnych 4:1.

Pierwsze 20 minut spotkania było w miarę wyrównane. Real dopiero "rozkręcał się", zaś CSKA przeprowadziło dwie ciekawe próby kontry. Jedni i drudzy pokazywali, że zależy im na awansie do ćwierćfinału Champions League.

/ Fot. w24W 26. minucie nastąpił przełom w meczu. Khedira zagrywa do będącego na lewej flance Brazylijczyka Kaki, a ten z kolei obsłużył podaniem Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk nie miał problemów by trafić do pustej bramki i Real objął prowadzenie.

Do końca pierwszej połowy nie padł już żaden gol. W drugiej odsłonie meczu, na drugiego gola nie trzeba było czekać. Okoliczności trafienia? Dosyć ciekawe. Ronaldo, nieatakowany przez żadnego z graczy gości, postanowił odpalić swojego "Tomahawka". Portugalczyk uderzył jakby od niechcenia, ale na tyle skutecznie, ze Chepchugov skapitulował po raz drugi. Dość powiedzieć, że golkiper CSKA dał się zaskoczyć parabolą lotu i chyba nie wiedział jak zachować się wobec takiego zagrożenia, jakim jest uderzenie Ronaldo. Real powiększył zatem prowadzenie na 2:0.

Kwadrans później, świetne wejście w spotkanie zaliczył Karim Benzema. Francuz, który wszedł zaledwie minutę wcześniej na boisko, zdobył trzeciego gola dla Realu. Podawał Ozil, ale w momencie podania Benzema był na minimalnym spalonym. "9" Realu najpierw trafiła w bramkarza CSKA, ale interwencja Chepchugova nie należała do najlepszych, dlatego Benzema mógł powtórzyć swój strzał i zrobić to skuteczniej.

Gol na 3:0 podziałał na Moskwian, jak płachta na byka. Gości stać było na trafienie, jak się później okazało, honorowe. CSKA przeprowadziło wzorową kontrę, rozmontowując defensywę Realu na części pierwsze. Strzelcem gola okazał się Tosić, który przepięknie pokonał bezradnego w tej sytuacji Casillasa.

Do ostatniego gwizdka sędziego CSKA napierało na bramkę rywali z Madrytu. Mourinho nieraz wściekał się przy bocznej linii boiska, bowiem przyjezdni mogli śmiało zdobyć nawet dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Moskwianom ta sztuka się jednak nie udała, a Real pokazał że prostymi środkami jest łatwiej zdobyć upragnionego gola. Pepe odebrał piłkę w środku pola, przebiegł kilkanaście metrów, podał do Benzemy, a Francuz zagrał kilka sekund później do Ronaldo. Portugalczyk dołożył tylko nogę i awans stał się faktem.

W innym środowym meczu, Chelsea Londyn odrobiło straty w starciu z Napoli, wygrywając w regulaminowym czasie gry 3:1. W dogrywce, którą musiały obie ekipy rozegrać, górą ponownie była ekipa z Londynu, która dzięki trafieniu Ivanovica, wygrała 4:1, awansując do 1/4 finału.