LM: Real Madryt zatrzymany w Moskwie. Chelsea rozbita przez Napoli!

We wtorkowy wieczór, podczas lekkiego mrozu, drużyna CSKA Moskwa zremisowała 1:1 z Realem Madryt w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Chelsea uległa zaś Napoli aż 1:3. Relację z meczu Realu Madryt przeprowadziło W24.pl.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOVTo nie było porywające widowisko, ale nie znaczy to że brakowało emocji. CSKA Moskwa zatrzymało Real Madryt na własnym boisku i zremisowało 1:1. Bramka wyrównująca padła dopiero w ostatniej akcji meczu, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę do bramki skierował pomocnik gospodarzy - Wernbloom.

"Królewscy" nie rozegrali mistrzowskiego spotkania. Mimo to, w pierwszej połowie wykorzystali błędy obrońców CSKA i zdobyli bramkę dającą prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym w 26. minucie, mocnym strzałem z lewej nogi popisał się Cristiano Ronaldo, dla którego była to 42. bramka w 41. oficjalnym spotkaniu tego sezonu.

W drugiej połowie, w przeciwieństwie do pierwszej, stroną przeważającą był właśnie Real, choć to CSKA znalazło drogę do bramki, o czym wspomniano w pierwszym akapicie.

Sędzia nie popełniał wielu błędów, choć tuż przed wyrównującym golem boisko powinien był opuścić Fabio Coentrao, który zagrał ręką, mając już na koncie żółtą kartkę.

W pierwszej połowie, jeszcze przed golem Ronaldo, boisko opuścił Benzema, który doznał urazu pachwiny.

Rewanż będzie miał miejsce dopiero za 2 tygodnie. Obie ekipy zagrają na Santiago Bernabeu.

O godzinie 20.45, Napoli zagrało z Chelsea Londyn. Spotkanie zakończyło się wygraną włoskiej ekipy 3:1, mimo że Chelsea jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Mata trafił dla gości, zaś dla Napoli strzelali: Cavani i dwukrotnie Lavezzi.

Anglicy zagrali katastrofalne spotkanie. Bezwzględnie wykorzystali to gospodarze, którzy w trzech sytuacjach z niemal dziecinną łatwością ogrywali defensorów Chelsea. Zespół trenera Villasa-Boasa może jedynie się cieszyć, że nie przegrał o wiele, wiele wyżej, gdyż Napoli było stroną przeważającą i stwarzało całą masę okazji strzeleckich. Na Stamford Bridge, Chelsea może nie mieć ułatwionego zadania, choć gol na wyjeździe daje jeszcze nadzieje na awans.

Zapis z relacji na żywo (CSKA - Real) na następnej stronie.