LM: Real zdeklasował Ajax i powiększył przewagę punktową

W drugiej kolejce spotkań piłkarskiej LM doszło do starcia dwóch drużyn, które już od kilku sezonów notorycznie na siebie "wpadają" zarówno w fazie grupowej, jak i pucharowej.

W pierwszym swoim meczu w tej edycji Champions League Real szczęśliwie pokonał na własnym boisku Manchester City 3:2. Mimo iż zespół Jose Mourinho do 86. minuty przegrywał 1:2, zdołał doprowadzić do remisu, a następnie zdobył komplet punktów. Duża była w tym zasługa nie tylko Marcelo, Benzemy i Cristiano Ronaldo, którzy strzelali gole, ale również Joe Harta, który przy dwóch ostatnich trafieniach powinien się lepiej zachować. Dzisiejsze spotkanie miało dać odpowiedź na kilka podstawowych pytań związanych głównie ze środkiem pola "Królewskich", w którym na jedno miejsce przypada aż 3 zawodników. Trener Mourinho jeszcze kilka dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiedział, że da szansę zmiennikom. Stwierdził również, że wszyscy jego zawodnicy są równorzędnie traktowani i ma nadzieję, że dając im szansę, się na nich nie zawiedzie.

Pierwsze momenty spotkania były wyraźnie ospałe. Zarówno jedni, jak i drudzy zawodnicy nie chcieli się od razu rzucić do ataku, aby nie narazić się na jakąś kontrę. W 14. minucie doskonałym uderzeniem popisał się Cristiano Ronaldo, ale jego strzał zdołał odbić Kenneth Vermeer. Chwilę później swojej szansy próbował ten, który przed sezonem miał opuścić Estadio Santiago Bernabéu. Kaka, bo o nim mowa, po doskonałym wyłożeniu piłki na szesnasty metr, próbował technicznego strzału, ale bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją. Kolejne minuty to coraz wyraźniejsza dominacja przyjezdnych. Swoich szans kolejno próbowali: Sergio Ramos, Xabi Alonso i Kaka. Niemoc swoich kolegów przełamał dopiero w 42. minucie Cristiano Ronaldo, który zdobył bramkę w dość szczęśliwych okolicznościach. Piłka zagrana od Benzemy odbiła się od jednego z obrońców i spadła wprost pod nogi Portugalczyka, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić ją w bramce. Była to ostatnia dogodna okazja w tej części gry.