LM siatkarzy: Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Crvena Zvezda Belgrad 3:0

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy zespół z Kędzierzyna-Koźla pokonał Crvenę Zvezdę Belgrad 3:0. Było to trzecie zwycięstwo Zaksy w grupie C.

Mecz Ligi Mistrzów siatkarzy / Fot. Anna Kłeczek/ WikipediaDo tego pojedynku zespół z Kędzierzyna przystępował osłabiony. Pomimo braków kadrowych, gospodarze nadal byli faworytem tego spotkania.

W spotkaniu z najsłabszą w grupie Crveną Zvezdą, siatkarze Zaksy przeważali od samego początku. Jedynie pierwsza partia przysporzyła kędzierzynianom problemy. W kolejnych setach, gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę. W drugim secie Zaksa pozwoliła ugrać rywalom zaledwie 19 punktów. W trzecim,kędzierzynianie dali pokaz bardzo skutecznej siatkówki wygrywając gładko 25:14.

"Siatkarze z Serbii zagrali bardzo dobrze. Ryzykowali na zagrywce, podbijali dużo piłek i kończyli swoje akcje. Grało się ciężko, bo widać było jakieś szczęście po ich stronie. Kiedy piłka ich trafiała, oni radzili sobie z tym i odwracali losy akcji na kontrach - powiedział w wywiadzie dla siatka.org Michał Ruciak.

Zespół z Kędzierzyna kolejny mecz zagra 12 grudnia na wyjeździe z francuskim Tours VB. Wynik tego spotkania zadecyduje o awansie z grupy.

"Chcieliśmy wygrać w trzech setach, bo biorąc pod uwagę to, jakie rozstrzygnięcia zapadają w innych grupach, nie możemy tracić punktów, a tym bardziej poszczególnych partii. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim pojedynku z Tours VB" - podsumowuje Ruciak.