LM siatkarzy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale!

Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonali hiszpański CAI Teruel 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Goście jedynie w drugim secie byli w stanie nawiązać walkę z gospodarzami.

/ Fot. PAP/Krzysztof ŚwiderskiPierwsza odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry do stanu 4:4, potem goście mieli duże kłopoty z przyjęciem zagrywki i wicemistrzowie Polski spokojnie wyszli na prowadzenie 8:5. Dalsza cześć partii to już równa gra kędzierzynian, którzy na drugą przerwę techniczną podopieczni schodzili z już ośmiopunktowym prowadzeniem. Techniczne zagrywki Jurija Gładyra, Michała Ruciaka i Pawła Zagumnego oraz szczelny blok gospodarzy sprawiły, że pierwszy set zakończył się pewną wygraną ZAKSY 25:14.

Druga partia to znaczne rozluźnienie w ekipie Krzysztofa Stelmacha, co wykorzystała drużyna hiszpańska. Proste błędy kędzierzynian i znaczna poprawa skuteczności zespołu Teruel pozwoliły przyjezdnym na utrzymanie kontakt z przeciwnikiem. I to oni schodzili na drugą przerwę techniczną na prowadzeniu 16:15. Dalsza część seta to gra punkt za punkt, aż do remisu 22:22. W końcówce to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i po asie serwisowym Guillaume Samica oraz punktowej zagrywce Ruciaka, wygrali 26:24.

Ostatnia odsłona to już gra wicemistrzów Polski na normalnym, wysokim poziomie. Kędzierzynianie od początku narzucili własne tempo i tak jak w pierwszej odsłonie, nie oddali prowadzenia do końca. Czteropunktowa przewaga jaką osiągnęli na początku partii, pozwoliła im w dalszej części na spokojna grę. Goście podobnie jak we wcześniejszych odsłonach mieli bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki oraz ze skończeniem własnych ataków. To sprawiło, że gospodarze z akcji na akcję powiększali swoją przewagę, wygrywając ostatecznie trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3:0. Było to czwarte zwycięstwo zespołu z Kędzierzyna Koźla w fazie grupowej, które zapewniło im awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.