LM: Trabzonspor Głowackiego pokonał Inter. Lille Obraniaka na remis

Lille nie zdołało utrzymać dwubramkowej przewagi nad CSKA Moskwa i goście wywieźli z Francji jeden punkt. Inter Mediolan poległ na własnym obiekcie z Trabzonsporem 0:1, cały mecz w barwach gości rozegrał Arkadiusz Głowacki.

/ Fot. PAP/EPA/SYLVAIN LEFEVREPaweł Brożek, drugi z Polaków, który znalazł się w meczowej osiemnastce, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. "Nerrazurrii" od samego początku byli stroną przeważającą, ale zaciekłe ataki na niewiele się zdały - dobrze dysponowany był bramkarz tureckiej ekipy, Tolga Zengin. Goście pierwszą składną akcję przeprowadzili dopiero w 76. minucie - wprawdzie po strzale Halila Altintopa piłka wylądowała na poprzeczce, jednak chwilę później Julio Cesar musiał już wyjmować piłkę z siatki. Do bramki gospodarzy trafił czeski defensor, Ondrej Celsutka.

Skrót meczu Inter Mediolan - Trabzonspor:

Nie doczekał się debiutu w nowym zespole Ireneusz Jeleń, pozyskany przez Lille w letnim okienku transferowym. W pierwszym składzie wybiegł drugi z reprezentantów Polski, Ludovic Obraniak, rozgrywając przyzwoite zawody. Na Stade Lille-Metropole lepszą drużyną byli gospodarze. Najpierw pod bramką moskwian przytomnie zachował się Moussa Sow, pokonując piętą Vladimira Gabulova, a dwanaście minut po przerwie wynik podwyższył Benoit Pedretti. Goście zabrali się jednak do odrabiania strat, co przyniosło wydatne efekty - do bramki Michaela Landreau dwukrotnie trafił Seydou Doumbia.

Blisko niespodzianki było w Lizbonie. Machester United o 24. minuty musiał gonić wynik po bramce Oscara Cardozo. Tuż przed przerwą wyrównał, Ryan Giggs, ustalając końcowy rezultat spotkania. Ze znakomitej strony pokazał się bramkarz "Czerwonych Diabłów", Anders Lindegaard, wielokrotnie ratując swój zespół z opresji.

Inny klub z Manchesteru - City - męczył się z włoskim Napoli. Goście byli zresztą bliżej zwycięstwa, ale siedem minut po bramce Edinsona Cavaniego wyrównał Aleksandar Kolarow.