LM w piłce ręcznej: triumf Barcelony!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2011-05-30 21:08

W dniach 28-29 maja rozegrany został turniej Final Four EHF Velux Ligi Mistrzów. Do Lanxess Arena w niemieckiej Koloni zjechali najlepsi piłkarze ręczni Europy, a zwycięstwo wywalczyli szczypiorniści z FC Barcelona Borges.

Pierwszego dnia rozgrywek doszło do pojedynków niemiecko-hiszpańskich. W meczu otwarcia mogliśmy oglądać aż trzech Polaków: Grzegorza Tkaczyka, Karol Bieleckiego i Sławomira Szmala z Rhein-Neckar Loewen. Nasi środkowi nie zachwycali swoją grą. "Kola" zdobył cztery bramki na dziesięć rzutów, Tkaczyk tylko jedną. Podczas spotkania Sławomir Szmal doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w finałach. Początkowo wyrównany mecz, zakończył się zwycięstwem klubu FC Barcelona Borges 28:30. Po meczu Xavier Pascual, trener Katalończyków powiedział: Wydaje mi się, że w drugiej połowie zespół Rhein-Neckar Loewen nie mógł pozbierać się po kontuzji Sławomira Szmala.

W drugim meczu zagrało również trzech Polaków: Krzysztof i Marcin Lijewscy z HSV Hamburg oraz Mariusz Jurkiewicz z BM Ciudad Real. O wyniku meczu przesądziła świetna obrona Kastylijczyków i bramkarz Javier Hombrados. Real wygrał uzyskując 5-bramkową przewagę 28:23.

Rozegrany w niedzielę "mały" finał był meczem niezwykle wyrównanym, jednak zakończył się pomyślnie dla mistrzów Niemiec. HSV Hamburg pokonał Rhein-Neckar Leowen 33:31. Z powodu kontuzji na parkiecie nie zobaczyliśmy "Kasy", a najskuteczniejszym z Polaków okazał się Krzysztof Lijewski.

Ostatni mecz, jak na finał przystało, był niezwykle emocjonujący. Do ostatniej minuty nikt nie mógł być pewnym wyniku, jednak szczypiorniści Barcelony wzięli przykład z piłkarzy i taj jak oni zdobyli Mistrzostwo Ligi Mistrzów. To spotkanie było popisem gry Jaspera Noddesbo, który poprowadził drużynę do zwycięstwa. W zespole Realu najlepszym był Mariusz Jurkiewicz. Mecz zakończył się wynikiem 27:24.