Facebook Google+ Twitter

LM w piłce ręcznej: Vive zagra o dziką kartę!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-06-18 20:03

Dzięki dzisiejszej decyzji EHF-u zespół Vive Targi Kielce ma możliwość uzyskania "dzikiej karty", która pozwoli uczestniczyć wicemistrzowi Polski w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych w Europie.

Na Malcie odbyło się dziś spotkanie w sprawie turnieju o "dziką kartę", która jest przepustką do uczestnictwa w Lidze Mistrzów. EHF zadecydował, że do rozgrywki przystąpi: niemiecki Rhein-Neckar Loewen, hiszpański Cuatro Rayas Valladolid, francuski Dunkerque HB Grand Littoral oraz Vive Targi Kielce.

Nie wiadomo gdzie odbędzie się turniej, który rozegrany zostanie na początku września. O jego organizację z pewnością będą ubiegać się działacze VTK. Zwykle prawo organizacji miała drużyna z kraju zwycięzcy poprzedniej edycji EHF Ligi Mistrzów, a w tym przypadku jest to klub z Valladolid. Decyzja o przyznaniu prawa przygotowania turnieju zapadnie w przyszłym tygodniu.
- Przede wszystkim cieszymy się z faktu, że przyznaniem prawa gry w turnieju o "dziką kartę" Europejska Federacja Piłki Ręcznej nas doceniła. Myślę, że to efekt pracy przez ostatnie trzy lata całego klubu. Działaczom EHF-u zależy już nie tylko na poziomie sportowym rozgrywek, który jest oczywiście najważniejszy, ale też na atmosferze i widowisku wokół meczu, które w Kielcach jest na najwyższym poziomie, o czym mogli przekonać się delegaci na spotkania Vive z ramienia europejskiej federacji - powiedział Handball.pl Radosław Wasiak, dyrektor sportowy Vive Targów Kielce.

-Złożyliśmy aplikację o organizację turnieju. Jeśli byśmy go organizowali, to oczywiście nasze szanse wzrastają, bo gospodarzowi zawsze gra się nieco łatwiej. Zresztą, gdziekolwiek turniej będzie się odbywał, będziemy walczyć o zwycięstwo już z nowymi znakomitymi zawodnikami, którzy do nas przychodzą.

-Jedno jest pewne, że gra o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie jest nadal w rękach Vive Targów Kielce. -zaznaczył Radosław Wasiak.

Dodajmy, że w turnieju kwalifikacyjnym do EHF VELUX Ligi Mistrzów wystąpi też mistrz Polski – Orlen Wisła Płock, która swoich rywali w eliminacjach pozna 27 czerwca.
- Byłaby to niebywała sytuacja, kiedy w fazie grupowej EHF VELUX Lidze Mistrzów grałyby dwa zespoły z Polski. To byłby niesamowity skok jakościowy dla klubowej polskiej piłki ręcznej w Europie. Najpierw Vive i Wisła muszą wygrać eliminacyjne turnieje, w których będą uczestniczyć. Wierzę, że tak się stanie –kończy dyrektor kieleckiego klubu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.