LM: Wisła Kraków - Apoel Nikozja 1:0. Małecki bohaterem!

Wisła Kraków wygrała z cypryjskim Apoelem Nikozja 1:0! Upragnioną bramkę dla krakowian zdobył w 71. minucie Patryk Małecki!

Sonda

Czy Wisła wyeliminuje Apoel Nikozja?

/ Fot. PAP/Jacek BednarczykDo przerwy Wisła remisowała z Apoelem 0:0. Mecz nie układał się po myśli mistrzów Polski, którzy nie mogli stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Najlepszą okazję do zdobycia gola, Wiślacy mieli po rzucie wolnym. Maor Melkson uderzył piłkę technicznie nad murem. Niestety - na jej drodze do bramki, stanęła poprzeczka.

Dopiero w 71. minucie, po szybkim kontrataku, Patryk Małecki otrzymał doskonałe podanie w pole karne od Nuneza, gdzie wymanewrował obrońców Apoelu i potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W końcówce Apoel mógł wyrównać, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w doskonałej sytuacji niecelnie uderzył głową jeden z Cypryjczyków.

Wisła wygrywa pierwszy mecz IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów 1:0. Zaliczka znakomita, ale losy awansu rozstrzygną się dopiero za tydzień, na gorącym Cyprze.

Wisła Kraków - Apoel Nikozja 1:0 (0:0)
Bramka: Małecki 71'

Wisła: Pareiko - Jovanović Ż, Jaliens, Chavez, Diaz - Małecki Ż (90. +1 Kirm), Nunez, Sobolewski, Melikson, Iliev (68. Wilk) - Genkow

Apoel: Chiotis - Salomou, Kontis, Jorge, Boaventura - Trickovski (85. Solari), Morais, Marcinho (80. Jahić), Pinto, Manduca Ż (46. Charambalidis Ż), Ailton

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!