LM: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0. Fotorelacja

Zawodnicy spod znaku "Białej Gwiazdy" nie zawiedli oczekiwań. Pewnie wygrali na własnym boisku z drużyną Skonto Ryga 2:0 i awansowali do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Fotorelacja.

Sonda

Czy Wisła wyeliminuje Liteks Łowecz?

Liga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiJako pierwsi atak przeprowadzili zawodnicy Skonto. W 3. minucie spotkania Nathan Junior posłał piłkę w kierunku bramki Sergeia Pereiko, ale strzał okazał się na tyle niecelny, że bramkarz Wisły Kraków nie musiał interweniować. Pięć minut później podobną salwą na wiwat zrewanżowali się wiślacy, gdy Cezary Wilk posłał futbolówkę kilka metrów od słupka bramki Germansa Malinsa.

Przez pierwszą połowę gospodarzom nie udało się pokonać obrony rywali, a goście nie potrafili przeprowadzić żadnej konkretnej akcji. Brakowało celnych podań oraz napastników gotowych je przejąć i zwieńczyć akcję strzałem na bramkę.

Liga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiPodczas jednej z akcji Wisły Kraków (w 35. minucie spotkania), Ivica Iliev próbował wymusić rzut karny, ale sędzia wykazał się czujnością i przykładnie ukarał go żółtą kartką. Cztery minuty później, jedną z najgroźniejszych akcji w pierwszej połowie pod bramką Białej Gwiazdy, stworzyli goście. Jednak i tym razem piłka ominęła bramkę krakowian.

W samej końcówce pierwszej połowy, Radosław Sobolewski powstrzymując akcję Valerija Sabala zarobił żółtą kartkę. Mimo usilnych starań obu drużyn, wynik do końca pierwszej połowy pozostał bezbramkowy.

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze, ale ponownie pierwszy atak na bramkę przeciwnika zaliczyli goście, po tym jak w 47. minucie Ruslans Mingazov strzałem z dystansu wywalczył rzut rożny. Liga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiTrzy minuty później, Tsvetan Genkov nie wykorzystuje rzutu wolnego. Chwilę później, w 51. minucie, Patryk Małecki zdobywa po indywidualnej akcji pierwszą bramkę spotkania.

W 64. minucie Ivica Iliev popisuje się przepięknym strzałem z bocznej części pola karnego, precyzyjnie umieszczając piłkę w bramce Germansa Malinsy. Do końca spotkania, pomimo czerwonej kartki Ruslana Mingazova, wynik nie uległ już zmianie.

Wygrana z drużyną Skonto Ryga, zapewniła Wiśle Kraków awans do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, w której spotkają się z bułgarskim Liteksem Łowecz.

Emocje związane z Ligą Mistrzów, zapowiadają ciekawy sezon jesiennej Ekstraklasy. Jedno jest
pewne - drużyna Roberta Maaskanta prezentuje dobrą formę.

Wisła Kraków – Skonto Ryga 2:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Małecki 51’
2:0 Iliev 64’

Żółte kartki:
Iliev, Sobolewski (Wisła) – Maksimenko, Mingazov (Skonto)

Czerwona kartka:
Mingazov (za drugą żółtą)

Sędziował: Milorad Mažić (Serbia)

Na mecz przyszło 19 300 widzów.

Składy:

Wisła Kraków:
Pareiko - Lamey (88’ Jirsak), Jaliens, Chavez, Paljić - Sobolewski (75’ Nunez), Wilk - Małecki, Melikson, Iliev (86’ Jirsak) - Genkov

Skonto Ryga:
Malins - Kacanovs, Smirnovs, Rode, Maksimenko - Mingazov, Tarasovs, Fertovs, Bally Smart (55’ Fabinho) - Sabala (67’ Blanks) - Junior (73’ Petersons)

Liga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir OstrowskiLiga Mistrzów: Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 / Fot. Sławomir Ostrowski