Facebook Google+ Twitter

Lodołamacze 2010. Najlepsi pracodawcy uhonorowani w Warszawie

Po raz piąty, w ręce najlepszych z najlepszych trafiły statuetki "Lodołamaczy 2010". Uroczysta gala ogólnopolskiego konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie odbyła się 8 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Lodołamacze 2010 / Fot. Grzegorz FrankiPolska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), już po raz piąty zorganizowała konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Uroczysta gala odbyła się 8 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczestniczyło w niej wiele osobistości życia gospodarczego oraz politycznego kraju. Prezes POPON, Jan Zając podkreślał w swoim wystąpieniu, że dzięki dotychczasowym edycjom konkursu zmieniło się nastawienie i postrzeganie niepełnosprawnych pracowników przez biznesmenów i szefów instytucji.

Najlepszym dowodem tych zmian jest zwiększenie w ciągu ostatnich pięciu lat poziomu ich zatrudnienia o 25%. Laureaci odbierali okolicznościowe statuetki oraz gratulacje, składając podziękowania, podkreślali, jak ważna w ich działalności biznesowej, publicznej czy społecznej jest troska o niepełnosprawnych pracowników. Uroczystość uświetnił swoim występem, tenor Juliusz Ursyn - Niemcewicz, który swoim recitalem operetkowym rozbawił publiczność, a niektóre osoby poderwał nawet do zatańczenia walca.

"Lodołamacze" to konkurs skierowany do wszystkich pracodawców, zarówno będących przedsiębiorcami, jak i tych, którzy nimi nie są (urzędy, instytucje, szkoły, organizacje pozarządowe itp.). Kapituła honoruje też tym tytułem osoby fizyczne i stowarzyszenia o szczególnych zasługach dla środowiska polskich niepełnosprawnych. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, "Lodołamacze" przyznane zostały w czterech kategoriach zwykłych oraz dwóch specjalnych.

W kategorii "zakład pracy chronionej" najlepszymi firmami okazały się Spółdzielnia Inwalidów "Gryf" (III miejsce), firma "Dozorbud" (II miejsce) oraz działające na rynku handlu spożywczego Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Wenta", którego szefowie odebrali statuetkę "Lodołamacza 2010" z rąk przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Sławomira Piechotę. "Wenta" zatrudnia 143 osoby niepełnosprawne, co stanowi zdecydowaną większość personelu. Kapituła doceniła też działalność charytatywną i społeczną tej firmy.

Superlodołamaczami zostali studenci z Wrocławia / Fot. Grzegorz FrankiWśród firm z otwartego rynku pracy najlepszymi okazała się przetwórnia owocowo - warzywna "Gil" i Kujawska Fabryka Maszyn Górniczych, a I miejsce przypadło Przedsiębiorstwu Gastronomiczno - Handlowemu "Gastropol" z Opola, które zostało "Lodołamaczem" już po raz trzeci. Ten laureat, oprócz wysokiego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, charakteryzuje się też ponadstandardową otwartością na uczestników warsztatów terapii zajęciowej i uczniów szkół specjalnych, którzy w "Gastropolu" zdobywają praktyczną naukę zawodu kucharza. Nagrodę w tej kategorii wręczył Marek Plura, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

A ja chciałem w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Krzysztofowi Ostanówce za pomoc i współpracę przy tym materiale:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze...

Wielkie brawa i ukłony za relację z gali. Uzupełniliście się.
Nie jedna "profesjonalna" gazeta czy portal może W24 zazdrościć tej relacji z tego ważnego wydarzenia. Etatowi mogą się od Was uczyć jak mówić i pokazywać informację o osobach niepełnosprawne.
A ja z Magdą mogłyśmy przynajmniej zobaczyłyśmy i poznałyśmy wyróżnionych tymi laurami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ważna informacja. niech coraz więcej ludzi przejrzy na oczy jaki potencjał tkwi w osobach z niepełnosprawnością!:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, świetny tekst. Ja właśnie wróciłem do Łodzi. Już się biorę za obróbkę zdjęć.
Najpóźniej jutro będzie moja relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważny przekaz 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, Krzysiu Wy jak zawsze w najważniejszych miejscach, ważnych dla środowiska osób niepełnosprawnych. Właśnie niedawno razem z Magdą oglądałyśmy krótką relację w TV. Ważne i mądre wyróżnienie, które miejmy nadzieję przekonuję, że warto i trzeba inwestować w ludzi niepełnosprawnych i takich którym trudniej osiągnąć wymarzony cel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.