Facebook Google+ Twitter

Lodołamacze 2010: w Katowicach nagrodzono najlepszych pracodawców

Firmy i instytucje z województwa śląskiego, w których poziom zatrudnienia niepełnosprawnych znacznie przekracza średnią krajową, zostały dziś wyróżnione w regionalnej, V edycji konkursu "Lodołamacze". Laury przypadły też osobom fizycznym.

Laureaci "Lodołamaczy 2010" ze Śląska / Fot. Grzegorz FrankiDzisiaj w Katowicach miała miejsce regionalna gala V edycji konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie "Lodołamacze 2010". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Idea "Lodołamaczy" to przede wszystkim przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, ich integracja i tworzenie szans na pełne uczestnictwo w życiu społecznym oraz promocja firm, które wyróżniają się profesjonalną polityką kadrową, otwartą na problemy tego środowiska. Konkurs ma też zachęcać do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, a także do podnoszenia standardów już istniejących stanowisk.

Według kapituły idee te w codziennym działaniu najlepiej realizuje Agencja Detektywistyczna "Tatwedo" z Bielska Białej, która wśród swoich 285 pracowników zatrudnia aż 241 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Agencja posiada status zakładu pracy chronionej i w tej kategorii otrzymała statuetkę "Lodołamacza 2010". Jak przystało na bardzo dobrze działający zakład pracy chronionej, w firmie prowadzone są indywidualne programy rehabilitacji, a wszyscy pracownicy mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach podnoszących poziom kwalifikacji zawodowych. "Tatwedo" angażuje się także w wiele przedsięwzięć o charakterze charytatywnym.

Beata Tomanek i Marek Plura / Fot. Grzegorz FrankiKolejna firma z Bielska - Białej, która brylowała podczas dzisiejszej gali, to spółka Hutchinson Poland - producent przewodów wysokiego ciśnienia do klimatyzacji samochodowej wielu światowych marek. Hautchinson został ogłoszony najlepszym pracodawcą otwartego rynku pracy na Śląsku. Oprócz ponad przeciętnego zatrudnienia niepełnosprawnych, zakład wyróżnia się doskonałym dostosowaniem swoich budynków do potrzeb i możliwości ludzi z dysfunkcjami ruchu i słuchu, a nowoczesne technologie produkcyjne sprawiają, że praca niepełnosprawnych pracowników jest łatwiejsza.

W kategorii "pracodawca - nieprzedsiębiorca" kapituła wynagrodziła trud dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Dzięki uporowi Jana Jelenia, szefa tej instytucji, poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych przekroczył w siemianowickim MOPS-ie 12 proc. Ośrodek dba nie tylko o swoich pracowników, ale też podejmuje ponad standardowe działania na rzecz całego miejskiego środowiska osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, np. poprzez realizację programu "Uwierz w siebie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Krzysztof i ty się nam nie pochwaliłeś?

Gratulujemy!!! :-)

A artykuł sumienny i dobrze napisany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna relacja.
Ogromne brawa dla nagrodzonych.
Niestety byłem w pracy i nie mogłem zrobić relacji z rozdania łodzkich Lodołamaczy.
Powiem tylko, że kolejną statuetkę otrzymali moi przyjaciele z lokalu "Dwie Dłonie". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pełne uznanie dla organizatorów dla nagrodzonych i dla relacjonującego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.