Facebook Google+ Twitter

Lodołamacze po raz piąty

Ruszyła kolejna, piąta edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych czeka do 15 kwietnia br. na zgłoszenia przedsiębiorców, którzy chcą walczyć o statuetkę "Lodołamacza 2010".

Konferencja prasowa otwierająca V edycję ogólnopolskiego konkursu "Lodołamacze 2010" w Katowicach / Fot. Grzegorz FrankiW środę w Katowicach odbyła się konferencja prasowa otwierająca tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie "Lodołamacze 2010". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).

Idea "Lodołamaczy" to przede wszystkim przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja tych osób i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym oraz promocja firm, które wyróżniają się profesjonalną polityką kadrową otwartą na problemy środowiska niepełnosprawnych. Konkurs ma też zachęcać do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz do podnoszenia standardów już istniejących stanowisk.

"Pragniemy, by idea konkursu zainteresowała również tych z pracodawców, którzy z problematyką zatrudnienia osób niepełnosprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy" - wyjaśnia Paweł Niewiarowski, przewodniczący śląskiego oddziału POPON-u.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Najpierw w dziewięciu miastach Statuetki "Lodołomaczy" czekają na tegorocznych laureatów / Fot. Karolina StokłosaPolski wybierani są laureaci regionalni, a następnie spośród nich kapituła centralna wyłania zwycięzców ogólnopolskich. Statuetki przyznawane są w kilku kategoriach. W kategorii "Otwarty Rynek" nagradzana jest najlepsza firma komercyjna, a w kategorii "Zatrudnienie Chronione" najlepszy zakład pracy chronionej lub zakład aktywności zawodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy tekst, i jakże ważny!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważna sprawa, piękny temat. Za zatrudnianie niepełnosprawnych, firmy dostają ulgi podatkowe. Jeżeli nie zatrudnia, a mógłby, płaci większe podatki. Najczęściej pracodawcy, boją się że trzeba zrobić wjazd dla wózka do toalety, i zlikwidować inne bariery. Ludzie którzy są na wózkach, mają sprawne ręce i zezwolenie na pracę w zakładach chronionych, chętnie pojechaliby do jakiejś pracy. Nie chodzi o wygórowane zarobki, chodzi o spędzony czas z innymi ludźmi i opuszczenie czterech ścian. Ja nie mam pozwolenia na pracę i wymagam opieki drugiej osoby, mam zakaz jakiejkolwiek pracy, ale znam ludzi, którzy też siedzą na wózkach i chętnie by się czymś zajęli. Cieszę się tym, że chociaż czasami tutaj mogę coś napisać, wiele razy muszę odjechać od komputera do łóżka ale jak mi przejdzie to siadam na wózek i wracam do siebie (do komputera.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawie napisany artykuł.
Miałem przyjemność być już na 2 finałach ogólnopolskich tego konkursu.
Właśnie podczas finału udało mi się namówić Panią Prezydentową do udziału w mojej akcji "Cała Polska miga".
Pani Prezydentowa zamigała "Lodołamacze" :)
Inne osoby związane z tym konkursem też migały :)
Trochę szczegółów tutaj : link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wartościowi ludzie są skromni...Grzegorz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa należą się wyłącznie organizatorom i osobom wspierającym konkurs:-) Ja tylko opisuję (w tym wypadku tę lepszą) rzeczywistość...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki naszej znajomości czytam Magdaleno ten artykuł ... 5* .
Lodołamacze 2010 ....fajna nazwa...brawo Grzegorz

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 jak zawsze ciekawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.