Facebook Google+ Twitter

Lodowa tafla w środku Tychów

Każde dziecko co roku z niecierpliwością wyczekuje zimy, kiedy to założy łyżwy i wyjedzie na zamarznięty staw, albo jezioro, aby szaleć do woli. Władze Tychów zrobiły niespodziankę swoim mieszkańcom – uruchomiły darmowe lodowisko.

Oficjalne otwarcie ślizgawki przy ul. Edukacji nie obyło się z powodu tragedii w Halembie, ale od 16 listopada jest już do dyspozycji tyszan. Wystarczą łyżwy i dobre chęci, by pobawić się na lodzie w godzinach porannych 8 do 10, albo wieczornych 18 do 20.

– Godziny otwarcia zmienią się zimą, bo teraz zależą od temperatury otoczenia i warunków atmosferycznych – twierdzi Andrzej Janik, pracownik MOSiR.

Nowy obiekt posiada oświetlenie, które pozwala korzystać z lodowiska po zmroku. Wymiary tafli to 20 na 40 m. Jak przystało na dobre miejsce do rekreacji zaopatrzone zostało w punkt medyczny oraz szatnie. Beztroskiej zabawie towarzyszyć ma muzyka. Lodowisko czynne będzie do marca 2007 r., a potem zostaje już tylko płatna ślizgawka przy ulicy de Gaulle'a.

– Miejsce dobre, ale – niestety – tłum za duży. Popieram inicjatywy, które pozwalają zagospodarować w ciekawy sposób czas naszym dzieciom – powiedziała mama jeden z dziewczynek.

Przedwsięwzięcie kosztowało 550 tys. zł.''Odkryte lodowisko w Tychach.Fot.Marek Długajczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Powiedziała mama jednej z dziewczynek, a nie jeden z dziewczynek:) (to do redakcji). Przyjemnie jest czytać w ogólnopolskim serwisie o sprawach lokalnych tak poza tym:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak czytam sobie Marku Twoje artykuły, a raczej tytuły i lidy, które do ich przeczytania mają zachęcić i ten mi się podoba:) + za lead:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

kurcze tyle kasy za troche lodu ... ciekawe jak powstaje takie lodowisko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.