Facebook Google+ Twitter

Lodowe rzeźby na rynku w Poznaniu

Od 8 grudnia mieszkańcy Poznania mogą poczuć klimat nadchodzących świąt. Na rynku w centrum miasta zostały ustawione stoiska z różnymi wyrobami o tematyce świątecznej oraz rzeźby lodowe przygotowane na konkurs.

prace konkursowe 08.12.2012 / Fot. Natalia NijakTuż po mikołajkach na rynku w Poznaniu pojawił się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Rozmaite stoiska oferują wyroby świąteczne i liczne smakołyki, wśród bogatego asortymentu znaleźć można ozdoby świąteczne, rękodzieło, wypieki, szaszłyki, grzane wino oraz drobne upominki. Między licznymi stoiskami przechadza się każdego dnia wielu mieszkańców miasta i turystów, którzy popijając grzane wino, wypatrują prezentów dla najbliższych. Wszędzie panuje niezwykła atmosfera świąt, którą podkreśla dodatkowo brzmienie kolęd i piękna choinka. W powietrzu unosi się zapach grzanego wina i przysmaków świątecznych. Na latarniach zawieszono lampki i ozdoby świąteczne, które cieszą nie tylko najmłodszych, ale również tych starszych.

Laureaci konkursu / Fot. Natalia NijakW tym czasie również na rynku w Poznaniu odbywały się zawody rzeźby lodowej. Zawodnicy z 9 krajów rywalizowali ze sobą, zwycięzcami zostali uczestnicy z Polski i Francji. Konkurs był podzielony na dwa dni. 8 grudnia odbyła się konkurencja polegająca na rzeźbieniu w lodzie w wyznaczonym czasie, zwyciężył zawodnik z Rosji. Drugi dzień to konkurencja zespołowa, podczas której zawodnicy wykonywali kilkumetrowe rzeźby. Podczas dwóch dni na poznański rynek przybywało wiele osób, które podziwiały jak przez krótki czas w bryle lodu powstają niesamowite rzeźby. Festiwal w Poznaniu to jedynym takie wydarzenie w Europie.

 / Fot. Natalia NijakOsoby odwiedzające Poznań w ciągu dwóch dni mogły podziwiać jak zawodnicy, przy użyciu pił mechanicznych, szlifierek i dłut z masywnej bryły lodu tworzyli wspaniale rzeźby. Uczestnicy zawodów z niezwykłą precyzją, starali się dopracować najdrobniejsze szczegóły lodowego arcydzieła. Efekt końcowy był oszałamiający, a obserwatorzy spoglądali z niedowierzaniem jak w w ciągu kilku godzin w bryle lodu powstawały świąteczne motywy, stanowiące prawdziwe dzieła sztuki.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.