Facebook Google+ Twitter

Lodowe stalagmity w prehistorycznej jaskini Heidensteinhöhle

Na terenie Jury Szwabskiej jest wiele znanych jaskiń z czasów prehistorycznych. Heidensteinhöhle jest niewielką, ale bardzo ciekawą jaskinią znajdującą się na zboczu Góry Wołowej (Ochsenberg 949 m.p.p.m.) w Albstadt. Zima do niej także dotarła... i zostawiła po sobie piękny, wydatny ślad.

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Prehistoryczna jaskinia Heidensteinhöhle. Żadnych oznak końca świata w niej nie widać, ale przesilenie jesienno-zimowe i owszem. Zarówno wewnątrz jaskini jak i na zewnątrz. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Prehistoryczna jaskinia Heidensteinhöhle. Żadnych oznak końca świata w niej nie widać, ale przesilenie jesienno-zimowe i owszem. Zarówno wewnątrz jaskini jak i na zewnątrz. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miło mi Izo. Z pewnością jest jeszcze ogrom ciekawych jaskiń i grot do odkrycia. Nasza Matka Ziemia jest jak... ser szwajcarski. :)))
W Polsce stale odkrywa się nowe jaskinie. W tym roku np. odkryto nową, ogromną, bo aż stumetrowej długości jaskinię w Jaskini Niedźwiedziej. Ponoć to największe tego typu odkrycie w Polsce. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy materiał, nasza ziemia kryje wiele jaskini i grot, które są jeszcze nieodkryte lub nieopisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.