Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3738 miejsce

Lody z seksem w tle staną w gardle producentowi?

Jedna z firm działających na naszym rynku, w 2008 roku wypuściła na rynek lody, które nawiązywać miały w nazwie do drinka z lat 80. Wzbudziła ona wiele kontrowersji.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ice_Cream_dessert_01.jpg&filetimestamp=20050508185711 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgOtrzymały one nazwę "Sex on the beach" (seks na plaży) i okazały się pysznym, różowym lodem. Ale nazwa ich nazwa nie cieszyła się już takim powodzeniem.

Nowy smak lata nie wpłynął dobrze na sprzedaż lodów. Złośliwi twierdzą, że stanął w gardle producentowi - pisze infotuba.pl. Sytuacje gdy nastolatki zamawiały dwa razy "seks na plaży", odbiły się szerokim echem i trafiły do zatroskanych rodziców.

W sprawę zaangażowano organizację "Twoja Sprawa", która określiła kampanię i nazwę jako absurdalną i mało smaczną. W liście skierowanym do koncernu, zaproponowano zmianę nazwy lodów gałkowych. Otrzymano odpowiedź, że firma już sama nosiła się z takim zamiarem i nazwę zmieni.

Koncern jak zapowiedział tak zrobił. Zniknął więc "seks na plaży", a pojawiła się angielska nazwa "Sun on the beach" (słońce na plaży). Podobno smak jest ten sam, ale zdecydowanie łatwiej się go zamawia.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Valdi Bravin
  • Valdi Bravin
  • 14.03.2012 16:59

Proponuję polskie nazwy polskich przysmaków,będzie łatwiej je zamawiać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.