Facebook Google+ Twitter

Łódź. 17 stycznia rozstrzygną się losy prezydenta Kropiwnickiego

17 stycznia w Łodzi odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta Kropiwnickiego.

Jerzy Kropiwnicki / Fot. PAP17 stycznia 2010 roku odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Kampania referendalna potrwa 11 dni i rozpocznie się 6 stycznia. Wedle zapewnień działaczy SLD i PO będzie ona krótka i ostra. 17 stycznia łodzianie zadecydują o losie prezydenta miasta - Jerzego Kropiwnickiego.

Działacze lewicy zapowiadają, że będą chodzić po domach, dzwonić na telefony stacjonarne i namawiać do udziału w referendum. Na targowiskach łódzkich rozdane zostaną gazetki. Powinno pojawić się też około 80 billboardów z wizerunkami najważniejszych działaczy SLD w kampanii referendalnej.

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o urządzenie referendum / Fot. Dziennik ŁódzkiPlatforma Obywatelska wystawiła królika Frekwencjusza. PO rozdaje w Łodzi około 20 tysięcy znaczków, które zwolennicy odwołania prezydenta przypinać sobie mogą do kurtek. Rozdawane będą też magnesy na lodówkę. W trasę ruszy samochód zachęcający do udziału w referendum.

Łódzkie Porozumienie Obywatelskie przygotowało spot reklamowy, który jest już emitowany. Zachęca w nim do pozostania w domach 17 stycznia.

Partie prawicowe nie zamierzają angażować się w kampanię, chcą w ten sposób zlekceważyć referendum.

źródło: Polska Dziennik Łódzki, Gazeta Wyborcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.01.2010 09:26

Czerwoni powinni zaczerwienić się ze wstydu co teraz robią spektakl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, dla każdy, kto wchodzi w związki z SLD, może powinien sobie przypomnieć, co działo się, gdy oni zarządzali miastem. Zostawiam trzy linki do spraw opisanych przez GW (aż dziwne, że GW takie rzeczy pisało!):

http://wyborcza.pl/1,75248,2094439.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34317,2336921.html

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

>powie przed wyborami samorządowymi Pan Prezydent - "idźcie na wybory"

Tu jest poważny błąd, gdyż nie widziałem ani nie słyszałem aby Kropa powiedział cokolwiek na temat referendum. Oczywiście, w działania związane z referendum związany jest Tomaszewski, ale to nie Kropa. Więc dobrze jest pisać o faktach, a domysły zaznaczać.

Referendum jest kpiną. Pomijam intencję inicjatorów, z których nikt nie powiedział, że ustawowo rozpisane wybory odbędą się kilka miesięcy po wyborze prezydenta, który zasiądzie na miejscu Kropy, natomiast jednym chórem głoszą, że każdy mógł się zapytać. Jasne, ale przemilczali sprawę, co bardzo prawdopodobnie tak było, aby zyskać na poparciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Tymoteusz Błoński pisze: "Zawsze miałem Łódź za miasto patologiczne," a na czy miała by polegać ta patologia.......... Jak się powiedziało "a" to trzeba dokończyć swoją myśl i powiedzieć "b".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.01.2010 19:31

"Obejrzałem wczoraj, już sławny, film o Łódzkich politykach i ich powiązaniach. Wszędzie się przewija pan Kropiwnicki w tle (np pięknie ucisza dziennikarkę)." Film zrealizowany przez kogo ? TVN ?

"Może przynajmniej raz się w moich oczach poprawią i wyrzucą faceta na zbity pysk :)"

Pysk ma pies a nie człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Tymoteusz Błoński pisze: "Zawsze miałem Łódź za miasto patologiczne," Ciekawa uwaga. Czy mógłby Pan rozwinąć tę myśl? Bardzo mnie by interesowało - w czym, według Pana ta patologia Łodzi się przejawia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałem wczoraj, już sławny, film o Łódzkich politykach i ich powiązaniach. Wszędzie się przewija pan Kropiwnicki w tle (np pięknie ucisza dziennikarkę).
Zawsze miałem Łódź za miasto patologiczne, może przynajmniej raz się w moich oczach poprawią i wyrzucą faceta na zbity pysk :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityczna akcja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

prawdą jest że ani PO ani SLD nie mają pomysłu na ŁÓDZ ale też Pan Prezydent go nie ma , referendum to wspaniała inicjatywa i wpełni demokratyczna i jak słyszę że ugrupowanie Pana Prezydenta będzie "bojkotować" refrendum to tak jakby "bojkotować" prawo głosu i wyboru , to jest całe oblicze naszych polityków i z prawa i lewa , jestem ciekaw co powie przed wyborami samorządowymi Pan Prezydent - "idzcie na wybory" to jest chyba lekka kpina z demokracji , ktoś tu kiedyś napisał że obowiazkiem obywatelskim jest iść na wybory - I JAK TO JEST - IŚĆ CZY NIE IŚĆ - GDYŻ CO NIEKTÓRZY GŁOŚNO mówie NIE NIE IDZCIE ???????????

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Drugiego Watykanu może i nie, ale po tej propagandzie to istny ZSRR."

masz na mysli Łódź czy Częstochowe bo sie zgubiłem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.