Facebook Google+ Twitter

Łódź. 1 lutego rusza projekt "Jonatan"

"Mówili Ci, że do niczego się nie nadajesz? Pokaż im jak bardzo się mylili. Pracuj nad sobą" - tak brzmi motto projektu "Jonatan", wspólnej inicjatywy firmy Indesit oraz Fundacji Jaś i Małgosia. 1 lutego rusza druga edycja programu.

Łódź. 1 lutego rusza projekt "Jonatan" / Fot. Plakat projektu "Jonatan" (materiał promocyjny projektu)Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-30 lat, które z różnych przyczyn mogą być albo są zagrożone wykluczeniem społecznym lub weszły już w konflikt z prawem. Jego uczestnicy przejdą specjalistyczne szkolenia i kursy zawodowe oraz praktyki w fabryce Indesitu. Akcji towarzyszyć będą także zajęcia sportowe i rekreacyjne, które pozwolą uczestnikom zagospodarować czas wolny i dodatkowo będą ich motywować. W tym roku łódzką część projektu wsparło także Stowarzyszenie kibiców Widzewa Łódź "Fanatycy Widzewa".

Projekt Jonatan powstał 11 lat temu we Włoszech, dzięki współpracy Indesit Company i Stowarzyszenia Jonathan Onlus oraz wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego głównymi założeniami jest pomoc młodym, zagubionym ludziom w wejściu w dorosłe życie, poprzez znalezienie im pracy oraz wpojenie wartości społecznych, tak bardzo ważnych w życiu codziennym. Firma Indesit zachęcona sukcesem projektu Jonatan we Włoszech, przy współudziale polskich władz, zdecydowała się przenieść projekt na rodzimy grunt. Poprzednią edycję projektu, swoim patronatem objął Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Druga edycja programu rozpoczyna się w Łodzi. Na początek 10 wybranych młodych osób wejdzie w program szkoleń zawodowych oraz motywacyjnych zajęć sportowych. W łódzkiej Fabryce Kuchenek Indesit Company osoby te pod opieką wykwalifikowanych opiekunów zdobędą bardzo potrzebne na rynku kwalifikacje i praktykę. Partner Indesitu - Fundacja "Jaś i Małgosia" zorganizuje część motywacyjną projektu. Uczestnicy spotkają się z gwiazdami sportu oraz wezmą udział w zajęciach sportowych, które odbędą się na miejskich obiektach sportowych.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w projekcie, mogą zgłaszać się do koordynatora projektu, p. Szymona Nowaka z Fundacji Jaś i Małgosia pod adresem mailowym: szymon@jasmalgosia.pl. Bliższych informacji na temat programu, można uzyskać także pod adresem mailowym "Fanatyków Widzewa": stowarzyszenie@fanatycywidzewa.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.