Facebook Google+ Twitter

Łódź. 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego w regionie

Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpoczął akcję, której głównym celem jest popularyzowanie wśród podatników przekazywania 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego z naszego regionu.

Przekażmy 1 procent podatku dla organizacji w województwie. Szczegóły na stronie internetowej: www.1procent.lodzkie.pl. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Ostateczny termin składania rocznego zeznania podatkowego mija pod koniec kwietnia tego roku. Każdy z nas wypełniając formularz PIT może przekazać 1 procent swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach akcji społecznej Urząd Marszałkowski w Łodzi zachęca podatników do przekazywania 1 procenta podatku dla organizacji z naszego regionu. Wystarczy, że w odpowiednią rubrykę wpiszemy numer KRS wybranego NGO-su.

Pod adresem www.1procent.lodzkie.pl, uruchomiona została także specjalna strona internetowa, z której mieszkańcy dowiedzą się m.in. kto i w jaki sposób może przekazać 1 procent podatku na rzecz OPP. Elementem akcji będą też plakaty informacyjne, które zawisną m.in w urzędach.

- Przekazując 1 procent podatku organizacjom działającym na terenie naszego regionu, sprawiamy, że te pieniądze w dużej części będą wspierać nasze inicjatywy, pomagać w rozwiązywaniu naszych problemów, a tym samym przyczyniać się do rozwoju regionu - przekonuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

A jest komu przekazywać te pieniądze, ponieważ w województwie łódzkim zarejestrowanych jest ponad 330 organizacji. W ubiegłym roku do OPP w Łódzkiem trafiło 21 mln złotych. Gdyby podzielić to przez nie wszystkie, to każda otrzymałaby średnio ponad 63 tys. złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kasia
  • kasia
  • 23.02.2011 08:11

Od wielu lat polscy szybownicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. W międzynarodowym rankingu pilotów szybowcowych czołowe miejsca zajmują nasi rodacy - Sebastian Kawa i Janusz Centka. Nasi juniorzy podążają śladami starszych kolegów i wielu z nich już dziś udaje się z powodzeniem konkurować z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe organizuje akcję zbiórki 1 procenta podatku na Szybowcową Kadrę Juniorów!
POLSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE
- Numer KRS:
0000251919
Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe to przedsięwzięcie mające na celu skupienie osób uprawiających szybownictwo z terenu województwa łódzkiego, jak również innych województw.
Celem Stowarzyszenia jest umożliwienie latania szybowcowego osobom już latającym, ale także zachęcenie nowych osób do latania oraz propagowanie szybownictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.