Facebook Google+ Twitter

Łódź. 2 mln złotych na unijne stypendia dla uczniów

Uczniowie łódzkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów unijnych przyznawane za rok szkolny 2010/2011. UE chce przeznaczyć na dofinansowanie zdolnej młodzieży 2,1 mln złotych.

Uczennice / Fot. http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://en.wikipedia.org/wiki/High_school Wnioski należy składać do 1 paździrnika. Miesięczna kwota stypenium to 600 zł. Pomoc finansową mogą otrzymać uczniowie o szczególnych zdolnościach matematyczno-przyrodniczych.

Dofinansowanie będzie przyznane uczniom, z rodzin, ktorych dochód
na jedną osobę nie przekracza 1008 zł lub 1166 zł jeżeli uczeń ma orzeczenie o niepełnosprawności. Nauczyciel, który będzie sprawowała opiekę nad stypendystą, będzie otrzymywał 180 zł brutto. Wynagrodzenie dla nauczczyciela będzie wypłacane od września 2010 r. do czerwca 2011 r.

Jak podaje strona biznes.onet.pl istotnym warunkiem uzyskania stypendium jest, aby szkoła lub miejsce zamieszkania ucznia ubiegającego się o stypendium znajdowały się w województwie łódzkim.

Stypendium może otrzymać 300 uczniów.

Pieniądze wypłacane będą w ramach II edycji "Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej". Projekt realizuje: Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.