Facebook Google+ Twitter

Łódź: 9-latek został wykorzystany przez kolegów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-27 12:34

Dwóch 12-latków brutalnie przymusiło 9-letniego Jasia do czynności seksualnych. Prześladowcy zaciągnęli chłopca do opuszczonego budynku nieopodal szkoły, w której wszyscy się uczą. Świadkami poniżania Jasia byli inni uczniowie starszych klas podstawówki. Jeden z nich opowiedział o wszystkim matce. Ta natychmiast powiadomiła szkołę, potem policję.

Dla dobra dziecka policja nie ujawnia szczegółów. Psycholodzy nie mają wątpliwości - do dewiacyjnych zachowań wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów dochodzi coraz częściej.

Do Poradni Zdrowia Psychicznego i Patologii Współżycia w Łodzi, która jako jedyna w regionie zajmuje się przemocą seksualną, od początku roku trafiło już blisko 80 dzieci molestowanych seksualnie przez kolegów. - To zaledwie czubek góry lodowej - podkreśla dyrektor poradni Aleksandra Robacha.

- Liczba osób wymagających porady rośnie w zastraszającym tempie. Jeszcze kilka lat temu zgłaszało się do nas kilkanaście małoletnich rocznie. Teraz jednak dzieci szybciej dojrzewają. Do molestowania popycha ich naturalna w tym wieku ciekawość, za którą kryje się brak odpowiedniej opieki w rodzinie. Dzieci czerpią wzorce zachowań seksualnych z kolorowych magazynów, telewizji i Internetu. Dlatego bywają bardzo okrutne - tłumaczy Aleksandra Robacha.

Według resortu edukacji, do przymuszania do zachowań seksualnych przyznało się w badaniach 2 proc. uczniów, do zaczepiania i prowokowania zachowań seksualnych - prawie 3 proc. W czerwcu zeszłego roku w gdańskim gimnazjum kilku uczniów udawało, że gwałci 14-letnią Anię. Zajście sfilmowali telefonem komórkowym. Następnego dnia Ania popełniła samobójstwo.

Zgodnie z prawem, każdy, kto wie o molestowaniu dzieci do 15 roku życia, ma obowiązek złożyć doniesienie do prokuratury.
W.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ale skąd dziecko 12 letnie ma takie dewiacje, wychowanie w domu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety ale tego typu dewiacje seksualne będą narastać i raczej nic z tym tak od reki nie zrobimy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.