Facebook Google+ Twitter

Łódż: Andrzej Kurylewicz na Festiwalu "Człowiek w zagrożeniu"

W ramach otwartego dziś XVI Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu", w Muzeum Kinematografii w Łodzi odbyło się spotkanie z twórcą muzyki filmowej Andrzejem Kurylewiczem.

Festiwal Mediów - Człowiek w Zagrożeniu. | fot. Daniel SiwakAndrzej Kurylewicz usiadł podczas spotkania na honorym miejscu. Za artystą zdjęcie nieżyjącego juz reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. | fot. Daniel SiwakDzisiejsze spotkanie z Andrzejem Kurylewiczem odbyło się nie tylko z okazji startu XVI Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" ale także z okazji jubileuszowego X Festiwalu Muzyki Filmowej, który stale towarzyszy imprezie. Andrzej Kurylewicz urodził się 24 listopada 1932 roku we Lwowie. Jest muzykiem, kompozytorem, pianistą, trębaczem, puzonistą i dyrygentem. Od 1980 roku komponuje głównie muzykę poważną

Oprócz żony muzyka Eandy Warskiej na spotkaniu pojawił się kandydat na prezydenta Łodzi Krzysztof Kwiatkowski. | fot. Daniel Siwak– Uczciwie i szczerze cieszę się, że pan Andrzej Kurylewicz zgodził się być kolejnym bohaterem naszego Festiwalu Muzyki Filmowej - powiedział Mieczysław Kuźmicki, dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz dyrektor Festiwalu "Człowiek w zagrożeniu". – W każdym roku festiwal miał innego bohatera; był Komeda, Lorenz, Dębski, Korzyński a teraz właśnie Kurylewicz - dodał Kuźmicki. Po spotkaniu w nowej sali muzeum odbył się pokaz filmu Tadeusza Konwickiego pt. "Matura", do którego Kurylewicz napisał muzykę.

Otwarcie festiwalu trwa


Dziś w sali C kina Polonia rozpoczęło się oficjalne otwarcie XVI Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu". W tej chwili trwa prezentacja pozakonkursowego reportażu radiowego autorstwa Katarzyny Michalak i Artura Giordano pt."Niebieski płaszczyk" oraz filmu Marcela Łozińskiego "Jak to się robi?". Festiwal potrwa do 18 listopada a wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Więcej o pokazach i o samym XVI Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" już jutro w gazecie internetowej Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Łódż: Andrzej Kurylewicz* - w tytule Ż zamiast Ź. U nas wygrawerowano na drzwiowej tabliczce - Brzeźiński, jeszcze innego rodzaju błąd. U Kopalińskiego jest *kukurużnik* zamiast *kukuruźnik*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.