Facebook Google+ Twitter

Łódź. Barroso doktorem honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso odebrał w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Potem spotkał się z władzami Łodzi i województwa.

W budynku (CS Instytutu Europejskiego) w latach 1980-1981 miał swoją siedzibę Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność". Jose Manuel Barroso złożył tutaj kwiaty. / Fot. Daniel SiwakUroczystość odbyła się po godzinie 13.15 w tzw. "paragrafie" czyli w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Prof. Elżbieta Oleksy podkreśliła w laudacji, że tytuł doktora honoris causa nadaje się w uznaniu wybitnych i trwałych zasług w jakiejś dziedzinie.

- Niekiedy za wybitne osiągnięcia badawcze, czasem za wkład w rozwój danej dyscypliny bądź za osobiste zaangażowanie na rzecz społeczeństwa. W przypadku pana Barroso takie wyróżnienie jest po trzykroć zasłużone - powiedziała.

Jose Manuel Barroso pod eskortą funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, na uroczystość przybył z kilkuminutowym opóźnieniem. To z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych nad Łodzią.

Kolumna aut z Jose Manuelem Barroso jedzie ulicą Piotrkowską, tuż przed budynkiem Instytutu Europejskiego. / Fot. Daniel Siwak- To zaszczyt być wyróżnionym przez jedną z największych i najważniejszych uczelni w Polsce, której absolwentami są były premier Marek Belka i mój przyjaciel Jacek Saryusz-Wolski - powiedział Przewodniczący Komisji Europejskiej.

Po spotkaniu na Wydziale Prawa i Administracji Barroso udał się na spotkanie do Instytutu Europejskiego przy ulicy Piotrkowskiej. Zjadł wspólny obiad z europosłem Jackiem Saryuszem-Wolskim, pełniącym funkcję Prezydent Łodzi Tomaszem Sadzyńskim, wojewodą Jolantą Chełmińską i marszałkiem Włodzimierzem Fisiakiem.

- W ostatnich latach Unia stawiała na innowacyjność i to się nie zmieni. Przewodniczący Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso krótko po 16 odjechał na lotnisko. / Fot. Daniel SiwakBarroso podkreślił, że w Europie nadal jest szansa na rozwój przemysłu odzieżowego, ale musi to być przemysł zaawansowany technologicznie i kreacyjny. Bardzo dobre warunki do rozwoju takiego przemysłu są właśnie w Łodzi, gdzie jest m.in. doskonałe zaplecze naukowe - powiedział Polskiej Agencji Prasowej komisaryczny zarządca Łodzi Tomasz Sadzyński.

Po tym spotkaniu przewodniczący Barroso obejrzał zdjęcia Instytutu, udzielił wywiadu dla telewizji publicznej oraz złożył kwiaty przed tablicą na ścianie budynku Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego Instytutu Europejskiego.

Zapowiadany na 15.30 briefing dla mediów najpierw został przełożony a potem w ogóle się nie odbył. Przewodniczący Komisji Europejskiej krótko po 16 odjechał na lotnisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.