Facebook Google+ Twitter

Łódź będzie płacić 1500 zł becikowego

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-13 15:36

Łodzianki od stycznia przyszłego roku będą dostawać od gminy 1,5 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka - zdecydowali wczoraj łódzcy radni. Pomoc będzie przysługiwała bez względu na status materialny.

- Nasze miasto dramatycznie się starzeje. Tylko w trakcie obecnej kadencji samorządu liczba mieszkańców zmniejszyła się o 27 tysięcy. Odważne łodzianki, które decydują się na macierzyństwo, należy uhonorować - argumentował Jan Libera z LPR, autor projektu.

fot. APP"Demagogiczno-populistyczną grą przedwyborczą" i działaniem antyrodzinnym - nazwał pomysł Krzysztof Litwinowicz (niezrzeszony). Zaproponował, by miasto przyznawało jednorazowe zapomogi w wysokości 3 tys. zł, ale rodzinom, którym urodzi się dziecko niepełnosprawne. Nie zyskał jednak uznania.

- Żadna przyzwoita kobieta nie sprzeda się za półtora tysiąca - mówiła Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi, zaapelował, by radni uchwałę odrzucili. Przekonywał, że uszczupli część budżetu przeznaczoną na inwestycje. - Uchwalić można wszystko, ale czy nas na to stać? Uchwałę będzie realizować już nowa władza, a jaką mamy gwarancję, że jej nie odrzuci? - pytał W. Tomaszewski.

Radni zaakceptowali jednak pomysł. Od stycznia łodzianki, oprócz 1,5 tys. lokalnego becikowego, będą też dostawać dopłaty do zasiłków rodzinnych. Z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej - do 150 zł za trzecie i następne dziecko oraz 200 zł z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Rocznie budżet gminy będzie to kosztować około 14 mln zł.
(mp.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.