Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31869 miejsce

Łódź. Bez Cytryny łodzianom skwaśnieją miny?

Miało być dobrze. No właśnie miało być, ale niestety nie jest. Mimo wielu wysiłków już niedługo spełni się ten najczarniejszy scenariusz. Kino Cytryna od 1 października znika z kulturalnej mapy Łodzi.

Kino Cytryna z końcem września przestanie istnieć w obecnej lokalizacji przy ulicy Zachodniej 81/83. Kiedy powróci z powrotem? Nie wiadomo... / Fot. Daniel SiwakW połowie wakacji pojawiła się dość niepokojąca informacja dla miłośników kina kwaśnych filmów. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z właścicielem budynku przy ulicy Zachodniej 81/83, kino Cytryna może zniknąć. Kaktoos (właściciel łódzkiej Cytryny - przyp. autora) próbował rozmawiać z firmą CFI, w sprawie obniżenia miesięcznego czynszu, który wynosi ponad 6,5 tys. zł.

Na moje pytanie czy może dojść do całkowitej likwidacji "Cytryny", Wojciech Augustyniak, współwłaściciel Kina Cytryna nie pozostawiał wtedy wątpliwości. - Może dojść do takiej sytuacji i Kino Cytryna przestanie istnieć. Dziś już wiemy na pewno, że od 1 października kino znika z kulturalnej mapy Łodzi.

Szansą na przetrwanie miał być być budynek dawnego kina "Tatry" przy ulicy Sienkiewicza 40. Aktualnie budynkiem zarządza Urząd Marszałkowski. Kaktoos chciałby wynająć ten budynek, ale takiej możliwości tez przynajmniej na razie nie ma.Widzów nie zrażał obskurny wygląd podwórka. Dla nich liczył się sam klimat kina Cytryna. / Fot. Daniel Siwak

- Do tej pory Urząd Marszałkowski mimo obietnic czynionych od czerwca nie ogłosił przetargu na budynek przy Sienkiewicza - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Wojciech Augustyniak. - Szukamy rożnych opcji i prowadzimy rozmowy odnośnie uzyskania nowej siedziby - dodaje.

Postanowiłem zapytać w Urzędzie Marszałkowskim jak na chwile obecną wygląda kwestia ogłoszenia przetargu na budynek dawnego kina "Tatry". - Ten przetarg na pewno jeszcze nie ruszył i nie ma decyzji zarządu województwa łódzkiego, która by mówiła o tym przetargu, że ruszy. Trudno także teraz powiedzieć, kiedy on faktycznie zostanie ogłoszony - poinformował nas Jacek Grabarski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trzeba było trochę bardziej podrążyć temat, bo przeniesienie w Tatry to już pomysł nieaktualny (pan Dariusz Ambroszczyk z Tatr ma jak na razie wciąż ważną umowę dzierżawy).

Wygląda na to, że Kaktoos przeniesie się do dawnego budynku Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych ("Prexer") przy Pomorskiej 41. Obecnie budynek należy do Uniwersytetu Łódzkiego (podczas studiów miałem tam wykłady, nota bene również na sali kinowej). http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,7080897,Kino_Cytryna_sie_zegna____i_wita.html Tak w ogóle to sam Prexer dalej działa, do niego należy jaskrawoczerwona (-pomarańczowa?) kamienica przy Kilińskiego, tyle że spółka produkuje już projektorów tylko... broń palną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.