Facebook Google+ Twitter

Łódź bierze kurs na biurowce

O tym że we wspaniały sposób możemy wykorzystać stare budynki takie jak fabryki budowane jeszcze z cegły, przekonaliśmy całą Polskę wydobywając z gruzów Łódzką Manufakturę.

Modernizujemy stare XIX-wieczne fabryki i budynki wplatając w scenerię miasta biurowce na miarę XXI wieku.

Do wielkiego Forum 76 i Aviatora przy ul. Kopcińskiego 56 dołączy w 2010 kolejny biurowiec.
W tej okolicy trwa remont dawnej fabryki Henryka Dziembora. Ten przeszło stuletni budynek został już oczyszczony i widać też dobrze przyszły kształt nowoczesnego biurowca.

Prace przy budowli, zapoczątkowane w połowie 2009, zakończą się latem, a we wrześniu tego roku powierzchnia będzie już otwarta dla najemców. Blisko dwa tysiące czterysta metrów kwadratowych powierzchni najwyższej klasy inwestor odda do ich dyspozycji. Budynek przy al. Kopcińskiego to nie pierwsza fabryka, która zmienia swoje oblicze na bardziej biurowe.

Zaraz po pierwszym tego typu biurowcu Textorial Parku oddanym na początku 2009 kolejno wpisywały się przez mijający rok w wizerunek miasta: Synergia, Zenit i Fabryka przy ul. Żeromskiego. Każda z nich oferuje swoim najemcom wysokiej klasy przestrzenie i wyjątkowy, wyśmienity klimat industrialnej architektury.

Dodatkowo, jeżeli mówimy o przebudowach i remontach starych wysłużonych budynków warto wspomnieć o pracach, które idą pełną parą w PRL-owskim obiekcie przy ulicy Aleksandrowskiej. Skórimpex, tak do tej pory nazywano budowlę, gdzie mieścił się sklep firmowy producenta wyrobów skórzanych, zmieni się w ciągu trzynastu miesięcy w nowoczesny biurowiec - Real Office.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.